Ahmet Çalık’ın ücreti ailesine ödenecek

Konyaspor, Ahmet Çalık'ın ücretini ailesine ödeyecek.

Konyaspor, geçirdiği feci kazada yaşamını yitiren Ahmet Çalık’ın ücretini ailesine ödeyecek.

Geçirdiği korkunç trafik kazası sonrası hayatını kaybeden 27 yaşındaki Ahmet Çalık, unutulmamaya devam ediyor. Konyaspor, acı haberlerle derinden sarsılırken, Ahmet Çalık’ın giydiği 6 numarılı formayı ömür boyu emekli etmişti. Konyaspor yönetimi şimdide 27 yaşındaki futbolcu ile imzalanan sözleşmenin sezon sonuna kadar olan ücretini ailesine ödeme kararı aldı.

Gençlerbirliği’nin alt yapısından yetişen 27 yaşındaki Ahmet Çalık, geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetmişti. Galatasaray’da da bir dönem forma giyen Çalık, 2020 tarihinde Konyaspor’a transfer olmuştu. Ahmet Çalık, 26 Aralık 2021 tarihinde de yeşil-beyazlı kulüple sözleşmesini 3 yıllığına daha uzatmıştı.

OTOMOBİYLİYLE ŞARAMPOLE DEVRİLDİ

Ankara-Niğde otoyolunda seyir halindeyken kullandığı otomobil ile şarampole devrilen Ahmet Çalık, olay yerinde hayatını kaybetmişti. Kariyerine Konyaspor’da devam eden Milli futbolcu, 27 yaşında hayatını kaybetti.

NİKAH TARİHİ ALMAYA GİDİYORDU

Takımının izin gününde Şubat ayındaki evliliği için Ankara’ya nikah tarihi almaya giden Ahmet Çalık, geçirdiği talihsiz kazayla hayatını kaybetti. Çalık ve nişanlısı, yaz ayında da düğün düşünüyordu.