Ahmet Davutoğlu: Letonya ile ulaştırma ve enerji alanlarında işbirliği yapacağız

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Letonya Dışişleri Bakanı Girts Valdis Kristovskis ile görüştü,
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, konuk Bakan ile gerçekleştirecekleri görüşmelerde Türkiye-Letonya ikili ilişkileri, Türkiye'nin AB üyelik süreci v

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Letonya Dışişleri Bakanı Girts Valdis Kristovskis ile görüştü,
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, konuk Bakan ile gerçekleştirecekleri görüşmelerde Türkiye-Letonya ikili ilişkileri, Türkiye’nin AB üyelik süreci ve Kıbrıs sorununun ele alındığı ve güncel bölgesel ve uluslararası konularda fikir alışverişinde bulunulduğu öğrenildi. Görüşme sonrası her iki bakan basın mensuplarına açıklamada bulunurken, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, iki ülke arasında süratli gelişmelerin yaşandığını vurgulayarak, “Netonya’nın Nako üyeliğine destek verdik. Ekonomik ilişkilerimizde krize rağmen artış söz konusu. İlişkileri daha ileri götürmek için ortak kararlar aldık. Türkiye-Letonya iş konseyinin oluşumunun hızlandıracağız. Ulaştırma ve enerji alanlarında daha yoğun işbirliği yapma kararı aldık AB konusunda verdiği destekler nedeniyle kendilerine müteşekkiriz. Bu desteğin daha da artarak devam etmesini temenni ediyoruz.” dedi.
Konuk Bakan da Türkiye’de olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, her iki ülkenin ortak yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi.