Ahmet peygamberimizin Akif şairin

Özlemle beklenen torun adını, Peygamber Efendimizin isminden ve dedesinin en sevdiği şair Mehmet Akif’ten aldı.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın önceki gün Anadolu Sağlık Merkezi’nde dünyaya gelen oğluna Ahmet Akif ismi verildi. 3.5 kilonun üzerinde doğan Ahmet Akif’in ismi kulağına ezanla okundu. Albayrak ve Erdoğan ailelerinin özlemle beklediği torunun ismini Dünür Sadık Albayrak açıkladı. Albayrak, “Başbakanımız biliyorsunuz gençliğindenden beri Mehmet Akif’i çok sever. Akif’in Safahat’ını elinden düşürmezdi. Onun için çocuklar Akif adını verdiler. Ahmet de Peygamber Efendimiz’in isimlerinden bir tanesi. Bizde zaten iki isim verilir. Torunumuzun adı da Ahmet Akif oldu” dedi.

“ESRA KIZIM ÇOK BİLGİLİ”

Sadık Albayrak, Başbakan Erdoğan’ın da bebeği gördüğünü ve çok mutlu olduğunu belirtti. Albayrak, hem Esra’nın hem de Ahmet Akif’in sağlık durumlarının çok iyi olduğunu da söyledi.

Gazeteci-yazar Sadık Albayrak, iki gelininden bahsederken “Kızlarım onlar benim. İki kızım da çok bilgili, ikisi de master’ını yaptı” diyor. Albayrak, gelini Esra Albayrak için şunları söylüyor: “İlmi kariyeri müthiştir. Çok güzel kütüphanesi vardır. Kütüphanesinin yüzde 80’i ingilizce kitaplardan oluşur.”

Sadık Dedesi, Ahmet Akif için tatil planını şimdiden yapmış: “Çatalca’daki evimde keçilerim, tavuklarım, 2 tane kangal köpeğim var. Birinin adı Melisa birinin adı Kıtmir. Torunlarımı baharda oraya götürüp, tavukların yumurtalarını toplatacağım.” Başbakan Erdoğan torununa ilk hediyesinin ne olduğunu sorduğumuzda ise Sadık Albayrak’ın cevabı şöyle oluyor: “Hediye önemli değil. Bir çiçek en güzel hediyedir. Ama inanın bilmiyorum. Kıymet Hanım da düşünmüştür, Emine Hanım’la konuşmuşlardır ama ben bilmiyorum. Ben akşam geç saatte bebeği gördüm. O sevinç her şeye bedel.”

DUDAKLARI BAŞBAKAN’A BENZİYOR

Ahmet Akif’in Sadık Dedesi torununu Başbakan’a benzetti. Dünür Sadık Albayrak şöyle dedi: “Evdekiler bana benzetiyorlar ama ben daha çok Sayın Başbakan’a benzetiyorum. Özellikle dudakları Tayyip Bey’e çok benziyor.”