Aile boyu hirsizlar güvenlik kamerasina takildi

Bursa'da bir markette aile kiligina giren hirsizlarin 8 yasindaki çocuklarini, bir adamin çantasini çalmak için kullanmasi güvenlik kameralarina takildi.

Alisveris yapma bahanesiyle marketin reyonlarini gezen hirsizlar, gözlerine kestirdikleri 52 yaslarindaki Orhan Demir’i takibe basladilar. El çantasi bulunan emekli Orhan Demir, süt almak için reyona yöneldiginde deri el çantasini alisveris arabasinin üzerine birakti. Ancak kendisini takip eden hirsizlarin 8 yasindaki yüzü bereyle gizlenmis çocuklari 10 saniye içinde çantayi aldi. Hirsizlik yaptirilan çocugun yaninda gelen kadin ve erkek sahsin, Orhan Demir’in yanina yaklasip el çantasini biraktigi alisveris arabasini görüs mesafesini engelledikleri de kameralar tarafindan kaydedildi.

Satin aldigi malzemeleri alisveris arabasina koymak istedigi sirada çantasini göremeyen Demir, arabayi baska bir yerde biraktigini düsünerek araci aramaya basladi. Ancak bir süre sonra hirsizlar tarafindan çantasinin çalindigini farkeden Demir, solugu alisveris merkezinin yönetiminde aldi.

Yapilan güvenlik kamerasi incelemesinde hirsizlarin kaydedildigi ve birkaç dakika içinde alisveris yapmadan çiktiklari anlasildi. Asayis ve Çocuk Sube Müdürlügü’ne bagli polis ekipleri, içinde 5 adet Cumhuriyet Altini, altin künye, kredi karti ve kimlikler bulunan çantayi çalan sahislari yakalamak için genis çapli sorusturma baslatti.