AK Emeklilik’ten güvenli gelecek için yol haritası

AK Emeklilik, 'Yenileme Garantili Hayat Sigortası' ile herkese güvenli gelecek sağlamayı planlayan yeni bir ürün geliştirdi.

Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortacılığı sektörünün önde gelen şirketlerinden AK Emeklilik, Yenileme Garantili Hayat Sigortası ile Bireysel Emeklilik sözleşmesi sahiplerini Güvenli Gelecek kapsamına alıyor. Güvenli Gelecek’ten yararlanmak isteyen AK Emeklilik müşterileri aynı zamanda Medline sağlık hizmeti desteğine de sahip oluyor.
Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortacılığı sektörünün en yenilikçi ürünlerinden biri olan Yenileme Garantili Hayat Sigortası, kişilerin emeklilik dönemi için birikim yaparken, biriktirme döneminde başlarına gelebilecek olumsuz olaylarda da finansal ihtiyaçlarını karşılama imkanı sunuyor Maluliyet ya da vefat riskleri nedeniyle emeklilik birikimine veya dönemine ulaşılamasa da sigortalının ya da sevdiklerinin yaşamlarını sürdürebilmesi için eksik kalan birikimi Yenileme Garantili Hayat Sigortası sağlıyor.
Yenileme Garantili Hayat Sigortası’nda yaşam kaybı ana teminatının yanı sıra ödenecek ek primlerle Kaza Sonucu Yaşam Kaybı, Kaza Sonucu Maluliyet, Hastalık Sonucu Maluliyet, Tehlikeli Hastalıklar gibi teminatlar da sigorta kapsamı içine alınabiliyor.
YENİLEME GARANTİLİ HAYAT SİGORTASI TEMİNATI NASIL BELİRLENİYOR?

AK Emeklilik’in yenilikçi ürününde teminat tutarı Bireysel Emeklilik sözleşmesi süresince değişen ihtiyaca göre farklılık gösteriyor. Böylelikle sigorta teminat seviyesi, birikimlerle dengeli tutularak gereksiz maliyetlerden kaçınılması sağlanıyor. AK Emeklilik, müşterilerine Bireysel Emeklilik planına ek olarak, Güvenli Gelecek kapsamında sahip olabilecekleri Yenileme Garantili Hayat Sigortası’nı minimum 2, maksimum 25 yıl yenileme garantisi ile sunuyor.
AK Emeklilik müşterileri, Bireysel Emeklilik planı yanında Yenileme Garantili Hayat Sigortası almaları durumunda, Güvenli Gelecek kapsamında ödedikleri aylık katkı paylarına göre Medline sağlık hizmetlerinden üç farklı kademede yararlanabiliyorlar. Aylık 500 YTL üzeri katkı payı ödeyen katılımcılar, aileleriyle birlikte bir yıl süreli Acil Sağlık Hizmeti, 24 Saat Tıbbi Danışmanlık Hizmeti ve Sağlıkta Avantajlar Dünyası üyeliğinden ve ayrıca, AK Emeklilik müşterisi olarak kaldığı her 2 yıl için bir defa, katılımcıya özel check-up hizmetinden, aylık 251 YTL – 500 YTL arası katkı payı ödeyen katılımcılar, aileleriyle birlikte bir yıl süreli Acil Sağlık Hizmeti, 24 Saat Tıbbi Danışmanlık Hizmeti ve Sağlıkta Avantajlar Dünyası üyeliğinden, aylık 81 YTL – 250 YTL arası katkı payı ödeyen katılımcılar ise, katılımcıya özel, bir yıl süreli Acil Sağlık Hizmeti, 24 Saat Tıbbi Danışmanlık Hizmeti ve Sağlıkta Avantajlar Dünyası üyeliğinden yararlanabilecekler.