‘AK Parti ABD’nin ağzına bakıyor’

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Osman Özcan, meclisin büyük bir çoğunluğunu elinde bulunduran, tek başına anayasayı değiştirebilecek güce sahip olan iktidarın ülkeyi doğru yönetemediğini ileri sürdü.

Adnan Menderes ve İsmet Paşa’nın bu konudaki en güzel örnek olduğunu dile getiren CHP’li vekil, “Demokrasiye geçiş dönemlerinde merhum Adnan Menderes ve İsmet Paşa iç meselelerde birbirlerini eleştirirken, dış politikada birdiler.” dedi.

AK Parti’yi ülke meselelerini çözmede kendi başına hareket etmekle suçlayan Özcan, “AK Parti, Amerika’nın, AB’nin ağzına bakıyor. O yüce meclisteki milletvekilleride parmak kaldırıp indiriyor. Ben böyle vekilliğini kabul etmiyorum.” diye sitem etti.

Antalya’nın Serik ilçesinde belediyenin ilçe sorunlarına çözüm bulmak için düzenlediği toplantıda katılımcılara konuşan CHP Antalya Milletvekili Osman Ozcan, AK Parti’yi devleti iyi yönetememekle suçladı. “İktidarın kırmızı çizgisi ne?” diyen Özcan, “ABD ve AB’nin emirlerini yerine getiren bir iktidarla karşı karşıyayız. Ülkenin bölünmez bütünlüğü tehlikede. Eskiden Kuzey Irak’a girebiliyorduk. Şimdi mantar tabancası bile atamıyoruz. Hani kırmızı çizgi? Yarın ABD İran’ı vursa doğalgaz da ne yapacak? Doğalgazda ülke Rusya ve İran’a bağlanmaz.” şeklinde konuştu.