AK Parti adayı Yıldırım: Asıl olan zihinlerdeki engelleri kaldırmak

AK Parti İzmir milletvekili adayı ve Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına hızlı başladı.

AK Parti İzmir milletvekili adayı ve Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına hızlı başladı. Bir günde 10 yerde vatandaşlarla biraraya geldi. İzmir’e yönelik mesajlar veren Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı seçim beyannamesinde yer verdiği marka şehirlerden birinin İzmir olacağını kaydetti.
Bakanlığı döneminde İzmir’e yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çeken Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına ziyaretlerle başladı. 23 Nisan etkinlikleri sebebiyle Ayşe Sevinç Solmaz Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Şehit Adem Dertsiz Çocuk Yuvası’nı ziyaret eden Yıldırım, iki merkezde kalan çocukların bayramlarını kutladı. Daha sonra Kemalpaşa’da seçim bürosunu açan Yıldırım, muhtarlarla biraraya gelerek mahallelerin sıkıntılarını dinledi. AK Parti Bayraklı İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını da yapan Yıldırım, bazı esnaf ziyaretlerinde de bulundu.
Binali Yıldırım, Ayşe Sevinç Solmaz Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde açıklamarda bulundu ve basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Yıldırım, yaptığı açıklamada, “Hayatın iki yönü, iki yüzü var. Sokalarda, meydanlarda gezen, dolaşan, sürekli mücadele edenler bizim bildiğimiz yüzü. Bir de bizim de çok fazla görmediğimiz, bilemediğimiz ancak başına gelenlerin yaşayanların bildiği engelliler dünyası var. Ülkede 8,5 milyondan fazla genç veya yaşlı vatandaşımız engelli ama geriye kalan tamamı da engelli adayı. Hangimizin ne zaman, ne olacağını bilemeyiz. Hepimiz bir şekilde bunu bekliyor olabiliriz. O bakımdan engellilerin önünden engelleri kaldırmak, çocuklarımızı rehabilite etmek hükümetimizin çok önemli bir gündemi oldu.” dedi. Kendilerinin engelliler bütçesini 130 milyon liradan 3 milyar 300 milyon liraya çıkardıklarını, kalitenin arttığını ve Özürlüler Kanunu çıkadıklarını belirtti. Yıldırım, İzmir’deki seçim çalışmalarına buradan başlamasının sebebinin, Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla onları hatırlamak ve dikkat çekmek olduğunu söyledi. İzmirli 13 bin 600 aileye, engelli çocuklarının bakımına yardım için 570 bin lira maaş ödendiğini de kaydeden Yıldırım, özel merkezlerde bunun artarak yapıldığını belirterek, “Hayatın önündeki engelleri kaldırmak zor amam mümkün. Asıl olan, zihinlerden engelleri kaldırmaktır. Zihinlerdeki engeli kaldırımazsak, bu toplum için, bu ülke insanı için fazla bir şey yapmış olmayız.” dedi.

‘ŞEKİLLERLE, SİMGELERLE İZMİR’DE HİÇBİR ŞEYİN DAHA GÜZEL OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM’
Basın mensupların sorularını da cevaplayan AK Parti adayı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir için Tayland modelini önermesiyle ilgili olarak, “Ben CHP’nin seçim beyannamesini tam okumadım ama İzmir için, ülkemiz için bizim 2023’e kadar yıl yıl sıralanmış hedeflerimiz var. İzmir için çok kapsamlı özel bir de bölüm var. Orada sağlık da var, orada eğitim de var, işsizlik de var, orada altyapı projleri de var. Bugün İzmir’in gündeminde hangi konu varsa hepsine beyannamemizde değindik, yer verdik. İzmir’in sadece bir sağlık turizmi merkezi olması yetmez, daha birçok meselesi var. Onları önümüzdeki günlerde İzmir kamuoyuyla enine boyuna konuşacağız.” şeklinde konuştu.
“35 Sarışın Kadın, 35 Soru” projesinin, “sarışın kadın” ifadesi yüzünden iptal edildiğinin hatırlatılması üzerine ise, “Benim bu konularla bir alâkam yok. Ben İzmir’i tanımaya, İzmirlileri anlamaya çalışyorum. İki gündür de çok güzel geri dönüşler oldu. Çok güzel bir heyecan gördüm. Çok büyük bir saygı ve sevgi görüyorum. Benim için bu her şeyin önünde gelir. Şekillerle, simgelerle İzmir’de hiçbir şeyin daha güzel olacağını düşünmüyorum.” diye konuştu.
Ziyarette İzmir Vali Yardımcısı Şahin Aslan, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Ertaş, AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Abdülkadir Uçar ve kurum yetkilileri de hazır bulundu.