AK Parti binasını yakmak istediler

AK Parti il başkanlığı, kimliği belirsiz kişiler tarafında kundaklanmak istendi.

Edinilen bilgiye göre, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Artvin İl Başkanı Ahmet Özçelik’in parti binasındaki odasının giriş camı kimliği belirsiz kişi ve ya kişiler tarafından kırılarak içeri girildi. Merkez Cami Meydanı Eski Hal Binası’ndaki il başkanlığında İl Başkanı Ahmet Özçelik’in odasının kapısının camını kırarak içeri giren kişi veya kişiler, toplantı salonuna geçerek, Atatürk ve Türk Bayrağı posterlerini dışarı çıkardıktan sonra burasını yakmak istedi. Gece girdikleri tahmin edilen kimliği belirsiz kişilerin, toplantı salonunda kağıt ve bez parçalarını yakmak istedikleri ancak başarılı olamadıkları belirlendi.

Sabah AK Parti İl Başkanlığı binasına gelen parti sekreteri Elif Altuntaş, il başkanın odasının kundaklanmak istendiğini görünce olayı hemen başkana bildirdi. Başkan Özçelik de durumu polise bildirdi. Parti binasına gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri gerekli incelemeleri ve parmak izi tespiti yaptıktan sonra soruşturma başlattı.

Kundaklama girişimiyle ilgili açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Ahmet Özçelik, bu gibi olayların Türkiye’de yeni olmadığını, yıllardır yapılan münferit olaylar olduğunu söyledi. Bu ferdi kundaklama girişiminin Artvin halkına yakışmadığını ifade eden Özçelik, “Artvin’de tüm siyasi partilerin ve görüşlerin birbirine saygısı vardır. Sanıyorum ki bu olay sarhoş bir insan tarafından yapılan bir olaydır. Bunu nefretle kınıyorum” dedi. İçeriden bir şey çalınmadığını açıklayan Özçelik, “İçeride değişik ideolojik gruplara ait herhangi bir raslantı yok. Polis gerekli incelemeleri yapıyor. Yapılan incelemenin ardında gerçek ortaya çıkacaktır” diye konuştu.