AK Parti Eskişehir Milletvekili Keskin

AK Parti Eskişehir Milletvekili Keskin: "Bush karşısında titrerken bacak bacak üstüne atıp aynı edayı gösterir duruma geldik".

AK Parti Eskişehir Milletvekili Fahri Keskin, Türkiye’nin, başta ABD Başkanı Bush olmak üzere diğer cumhurbaşkanlarının kapısında bekleyen bir anlayıştan bacak bacak üstüne atarak aynı edayı gösteren bir konuma geldiğini söyledi.
AK Parti Eskişehir Merkez İlçe Başkanlığı, danışma meclisi toplantısı düzenledi. Eskişehir Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıya il teşkilatı yetkilileri ve milletvekilleri katıldı. Toplantıda konuşan AK Parti Eskişehir Milletvekili Fahri Keskin, Türkiye’nin uluslararası arenada sıfıra inmiş itibarını tekrar kazandırdıklarını savundu.
Türkiye’yi yok sayan zihniyeti ortadan kaldırdıklarını kaydeden Keskin, “AK Parti, Başkan Bush’un karşısında titreyen, diğer cumhurbaşkanlarının kapısında bekleyen bir anlayıştan kurtularak bacak bacak üzerine atıp aynı edayı gösteren liderlerin partisidir. AK Parti’ye kim nasıl bakarsa, aynı cepheden cevabını alır. Bizim gururumuz, onurumuz her türlü ihtiyacın üzerindedir. Kimseye gururumuzdan onurumuzdan fedakarlık edemeyiz. Dünya bunu böyle biliyor.” diye konuştu.
Türkiye’nin geleceğine talip olduklarını ifade eden Keskin, diğer partilerin iktidar olmak gibi bir beklentilerinin bulunmadığını iddia etti. Bazı partilerin yüzde 7 barajını aşarak hazine yardımı almanın peşinde olduğunu savunan Keskin, “Hedefi yüzde 10 barajını aşmak olan partiler de var. Onlar da yavru muhalefet veya ana muhalefet partisi olma arzusundalar. Biz iktidar olacağız diyen yoktur. Çünkü, gülünç duruma düşmek istemezler. Gücümüzü arttırarak ileri mesafelere doğru gidiyoruz. AK Parti treni öyle hızlı gidiyor ki, zaman zaman bizler de kompartmanlarda kimler oturuyor seçemiyor, anlayamıyoruz. Normal vatandaş da bunu takip edemez, anlayamaz. Biz yaptıklarımızı tek tek anlatmalıyız.” dedi.
AK Parti İl Başkanı Murat Canözer de siyasete güven ve istikrar getirdiklerini söyledi. Canözer, “3 Kasım 2002 tarihinden itibaren Türkiye çok değişti. Herşeyden önce siyasete güven ve istikrar geldi. Düşünün ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yapacak insanlar dahi kalmamış, Kemal Derviş ekonomiden sorumlu devlet bakanı olmuştu. Sözde IMF’den gelen yardımlarla batmakta olan bankaların paraları ödenmeye başlanmıştı. O günden bugüne neler değişti? 4 yıllık süre içerisinde 24 milyar dolar IMF’ye olan borç, 9 milyar dolara düştü. Artık Türkiye borçlanan bir ülke olmaktan kurtarılıp, borçlarını ödeyen bir ülke durumuna geldi. Enflasyon tek haneli rakamlara indi, kişi başına düşen milli gelir 2 bin 500 dolardan 5 bin dolara çıktı. Şimdi, halkımızın önünde çok önemli bir fırsat daha var. 4 Kasım 2007’de bir seçim daha yapılacak. Bu arada siyasette çok önemli bir şey gerçekleşti. İlk kez bir iktidar kendisine tanınan beş yıllık süreyi dolduruyor. 5 yıllık görev süresini doldurma bizim için çok önemli bir ölçü. Bugüne kadar iktidara gelen hükümetler kısa sürede iktidar edemez hale geliyorlar, erken seçimle kaçmak zorunda kalıyorlardı. Bugün yine karşımızda o gün kendilerine verilen süreyi kullanamayan insanların yeniden bizden oy istediklerini görüyoruz. Önümüzdeki seçimde Türkiye’de kimin ne için oy istediğine dikkat etmek zorundayız. Bizim dışımızdaki tüm partiler, yüzde 10 barajını geçerek Meclis’te yer almak istiyorlar.” dedi.
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i eleştirerek 20 kilometre çapındaki mahallelere hizmet etmesi gereken başkanın sadece 2 kilometre çapındaki Köprübaşı’na hizmet yaptığını söyledi. Türkiye’nin her yerinde sadece iktidarın değil, belediyelerin yaptıklarının da ortada olduğunu ifade eden Canözer, “Eskişehir’imizde ne yazıkki, alt belediye başkanlıklarını kazanmış da olsak da, CHP’nin de bilinçli olarak seçime girmemesiyle büyükşehir belediyesini kaybettik. Şu anda bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Çünkü mahalle temsilcilerimiz çok iyi biliyor ki, Büyükşehir Belediye Başkanı, Eskişehir’in sadece Köprübaşı’nın belediye başkanıdır. 20 kilometre çapındaki mahallelere hizmet etme görevine getirilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı, bugün bırakın 20 kilometreyi, çapı 2 kilometreyi geçmeyen Köprübaşı’nın belediye başkanı gibi davranmaktadır. Bununla da kalmıyor alt belediyelerimizin yapmaya çalıştığı hizmetleri engelliyor. Eğer büyükşehir belediye başkanı toplu konutları engellemeseydi, bugün 3 bin olan konut sayısı 6-7 bine ulaşmış olacaktı. Odunpazarı Belediyesi’nin 2 bin 500 konutluk projesi, Büyükşehir Belediyesi’nde aylarca bekletildi. Eğer bu engellemeler olmasaydı vatandaşımız 100 YTL gibi küçük taksitlerle konut sahibi olacaktı.” şeklinde konuştu.
Eskişehir’de son günlerde tartışma konusu olan ve halkın cebindeki paralarla yapılan bedediye hastanesinin atıl durumda bekletildiğini hatırlatan Canözer, “Büyükerşen, siyasi hesaplarla bugün Sağlık Bakanlığı’nın kadro vermediğinden bahsediyor. Ama biz biliyoruzki, bugüne kadar tek bir yazılı müracaatı yok. Hiç bir girişim yapmamış. Büyükşehir Belediye Başkanı istediği şeylerde, bunun içine senfoni orkestrasını, tiyatroları koyabilirsiniz, bunların her türlü kadrolarını bir şekilde temin edip, sözde kendi önceliklerine göre hizmete soktuğunu iddia ediyor. Ama belediye hastanesi gibi halkın imkanlarıyla yapılmış böyle bir hastanenin atıl vaziyette beklediğini görüyorsunuz.” diye konuştu.