AK Parti heyeti incelemelerini bitirerek Semdinli’den ayrildi

HAKKARI - Hakkari'nin Semdinli ilçesinde incelemelerde bulunan AK Parti heyeti baskani ve Genel Baskan Yardimcisi Sükrü Ayalan, olaylarin arkasinda kim olursa olsun sonuna kadar gitmekte kararli olduklarini söyledi.

Burada vatandaslarin arasina giren heyet, tek tek tokalasti. Genel Baskan Yardimcisi Sükrü Ayalan, burada vatandaslara seslenerek, Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in selamlarini getirdiklerini söyledi.

Basbakan’in “Olaylarin arkasinda kim olursa olsun üstüne gitmekte kararliyiz.” sözünün üstüne çok fazla diyecek birseyin olmadigini vurgulayan Ayalan, “Sayin Basbakanimiz bizi olaylari arastirmamiz için görevlendirdi. Bizler iki gündür burada Belediye Baskanimizla, sivil toplum örgütleriyle, emniyet müdürümüzle, kaymakamimizla, cumhuriyet savcimizla bir görüsme yaptik. Sonucu Basbakanimiza rapor halinde sunacagiz ve gereken yapilacaktir. Olayin arkasinda 2 kisi mi, 12 kisi mi, 26 kisi mi, kaç kisi olursa olsun gerekli hesabi vereceklerdi.” dedi.

Ayalan’in konusmasini alkislayan vatandaslar, bu arada ‘Vali istifa’ sloganlari atti. Vatandaslardan birkaç kisinin ‘Can güvenligimiz yoktur’ serzenisine ise Ayalan, “Biz buradayiz. Biz burada ne diye duruyoruz. Sabredin. Olaylar yargiya intikal etmistir. Gereken yapilacaktir. Sabirli ve sükunetli olun.” çagrisinda bulundu.

Daha sonra heyetle birlikte bombanin patladigi pasajda incelemelerde bulunan Ayalan, ardindan bayramin arefe gününde patlama yasanan yere geçti. Burada incelemelerde bulunan heyet, Belediye Baskani Hursit Tekin ile vedalasarak ilçeden ayrildi.