‘AK Parti iktidarı ile Türkiye’nin yüzü kızarıyor’

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Orhan Keçeli, fuhuş sektöründen vergi alan AK Parti hükümetinin Türkiye'yi insanların yüzüne bakamaz hale getirdiğini ileri sürdü.

Konuşmasında hükümeti eleştiren Keçeli, Türkiye’nin en büyük probleminin işsizlik, asayiş-güvenlik ve çağdaş yaşamdan uzaklaşmak olduğunu belirtti. Türkiye’nin giderek çağdaş yaşamdan uzaklaştığını ifade eden Keçeli, “Türkiye fuhuştan vergi alacak duruma geldi. Hükümet, fabrika kurup, işyerleri ve esnaftan vergi almak yerine fuhuş sektöründan vergi almaya başladı. Türkiye’yi utandırıyorlar. Türkiye bunlara layık değil.” dedi.

Hükümetin uygulamış olduğu ekonomik politikanın DSP iktidarı döneminde Kemal Derviş’in uyguladığı politikanın aynısı olduğunu, ancak bu politikanın DSP’nin olduğu gibi AK Parti’yi de geri götüreceğini kaydeden Keçeli şöyle konuştu: “Ekonomide Avrupa ne yapıyorsa biz de onu yapıyoruz. Böyle giderse geçmişteki iktidarların yapmış oldukları her şeyi satacaklar. Neden? Çünkü IMF böyle istiyor. Ama tefecinin eline düşerseniz sizi soyar çıplak bırakır.”

AK Parti’nin nereye el attıysa orayı karıştırdığını iddia eden Keçeli, “Trabzonspor’a, Fiskobirlik’e el attılar orayı karıştırdılar. Futbol Federasyonluğu’na el attılar yerle bir ettiler. Nereye el atıyorlarsa bir karışıklık çıkıyor. Anlayabilmiş değilim.” diye konuştu.