AK Parti İl Başkanı Demir: Şivan Perwer’i büyük hayranlıkla dinliyorum

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Şırnak İl Başkanı Mehmet Demir, küçüklükten beri Şıvan Perwer'in hayranı olduğunu ve büyük bir zevkle dinlediğini söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Şırnak İl Başkanı Mehmet Demir, küçüklükten beri Şıvan Perwer’in hayranı olduğunu ve büyük bir zevkle dinlediğini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Demir, gazeteciler kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Cihan Birlik ve kente görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcileri katıldı. Başkan Demir kahvaltıda yaptığı açıklama Şıvan Perwer’in Diyarbakır’a gelmesini çok güzel bir gelişme olduğunu ifade etti.

Demir, küçüklükten beri Şıvan Perwer’in hayranı olduğunu ve büyük bir zevkle dinlediğini söyledi.
Demir; “Yani Şivan Perwer’in özelikle Kürt halkı için çok değer belirttiğini söylemek istiyorum. Bende hepiniz gibi bu toprakların çocuğuyum, ben de Kürt’üm, ben de çocukluğumdan bu yana şuanda da en sevdiğim, en büyük zevkle dinlediğim isim Şivan Perwer. Yani Şivan Perwer’in 37 yıl aradan sonra Türkiye ye gelmesi bence müthiş bir olay. Sayın başbakanımız da ifade ettiği bu. Aslında milli birlik ve kardeşlik projesinin bence en büyük yansımalarından biridir. Kürt halkının özlemle beklediği bir insanın ortak bir değerin önemli bir sesi. Diyarbakır’a gelmesi kendi halkıyla kucaklaşması, bu çözüm sürecine gerçekten güzel bir katkıdır. Sayın başbakanın ifadesiyle bu kardeşliğin taşlanması anlamına geliyor. Bu anlamda çok güzel bir netice olarak görüyorum çözüm sürecini.” dedi.

‘ŞIVAN PERWER’İN ŞIRNAK’A GELMESİNİ İSTİYORUZ’

Başkan Demir, Diyarbakır’dan sonra Şıvan Perwer’i Şırnak’ta da göremek istediklerini söyleyip; “Şıvan Perwer’in Şırnak’a gelmesi de bizim için ayrı bir gururdur. Tabi Diyarbakır’dan sonra nasıl bir programı var, bizimle böyle bir diyalog zemini oluşur mu, gelir mi, onu bilmiyoruz ama geleceğini bilsek seve seve zevkle davet ederiz. Şunu ifade etmek istiyoruz, hiç kimse Şivan Perwer’i bir seçim malzemesi olarak değerlendirmemeli. Seçim atmosferine girerken gelmesini kesinlikle farklı şekilde algılamamalı. Bu tamamen bir kardeşlik projesinin neticesi. Bu yıllardır özlediğimiz birlikteliğin belkide özlemini, duyduğumuz bir tablonun neticesi. Bu bağlamda Şırnak’ta olması bizi çok mutlu edecektir. Kendisini de Diyarbakır’dan sonra en kısa zamanda belkide sevenlerinin en çok olduğu topraklardan biri olan Şırnakımız da görmekten mutluluk ve sevinç duyacağız.” dedi.