AK Parti İl Başkanı Sarısaray: Başkan Aksu hiçbir vaadini yerine getiremedi

Giresun Belediye Meclisi Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grubu Başkanı Vahit Sarısaray, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun, Giresun halkının beklentilerini karşılayamadığı iddia etti.

Giresun Belediye Meclisi Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grubu Başkanı Vahit Sarısaray, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun, Giresun halkının beklentilerini karşılayamadığı iddia etti.
    Vahit Sarısaray, yaptığı yazılı açıklamada, 29 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesi Giresun halkına birçok vaatte bulunan Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun, seçimin üzerinden iki yıl geçmesine rağmen, vaatlerinin hiçbirini yerine getirmediğini öne sürdü.
    Aksu’nun, mahalli idareler seçiminde Giresun halkının büyük beklentileri içinde başkanlık koltuğuna oturduğunu savunan Sarısaray, “Sayın Aksu, iki yıl içinde beklentileri tamamen boşa çıkarmış, halkımızda büyük bir hayal kırıklığına yol açmıştır. Adeta beceriksizliğiyle bize ‘Benim adım hıdır, elimden gelen budur deyimini ispatlamış, her şeyi eline yüzüne bulaştırmıştır.” dedi.
    Aksu’nun, acziyet ve becerisizliğinin Giresun için yapılan hizmetlere takoz olmaktan ileri gidemediğini savunan Sarısaray, bu yönüyle zaman zaman kendi taraftarlarından bile eleştiriler almaktan kendini kurtaramadığını iddia etti.
    “Yaptığı vaatlerde öncelikli olarak çöp sorununu halledeceğini belirten Sayın Aksu, sorunu çözmek bir yana, çöp yığınlarından tepe oluşturarak Giresun ve özelikle de Aksu Mahallesi halkıyla dalga geçer hale gelmiştir.” diyen Sarısaray, şunları kaydetti: “Şimdi Aksu Mahallesi halkı soruyor? ‘Hani çöp sorunu halledilecekti’. Çöp yığını Adatepe mevkiine çıkınca mı halledilecek? Acaba kendiniz birkaç saat bile olsa bu çöp kokusuna tahammül edebilecek misiniz? İki yıl içinde çöpü kaldıracağına söz veren Sayın Kerim Aksu’yu halktan özür dilemeye çağırıyoruz ve derhal çöpü kaldırmasını bekliyoruz.”