AK Parti’li Sönmez: Biz milletvekili olmadan da Giresunlunun hizmetindeyiz

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Sekreter Yardımcısı ve Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez, "Biz milletvekili olmadan da Giresunlunun hizmetindeyiz.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Sekreter Yardımcısı ve Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez, “Biz milletvekili olmadan da Giresunlunun hizmetindeyiz.” dedi.
    Hacı Hasan Sönmez, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, 12 Haziran tarihinde yapılacak seçimlerde milletvekili aday listesi dışında kaldığını hatırlattı.
    Bu durumu nöbet ve görev değişimi olarak nitelendirdiğini kaydeden Sönmez, “Ben bugün milletvekiliyim. 12 Haziran’da görevim bitiyor. Ama benim görevim sadece bu sıfat üzerinde gidiyor. Ben hala bu memleketin vatandaşı olarak hizmetime devam edeceğim. Bu bir nöbet değişimidir. Biz görevimizin başındayız. Biz milletvekili olmadan da halkımızın hizmetindeyiz. İlimin aşığıyım. İlime bir şeyler yapmak istiyorum. 12 Haziran’dan sonra da biz yine çalışmaya devam edeceğiz. Durmak yok. Biz bizden sonrakiler için bir şeyler hazırlıyoruz. Biz bizden sonrakilere daha iyi bir Türkiye bırakmak mecburiyetindeyiz. Onun için durmak yok yola devam.” diye konuştu.
    “Bizim başka görevlerimiz de var.” diyen Sönmez, “Ben bugün AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı’yım. Benim milletvekili sıfatım bitse bile görevim bitmiyor. Partimizde başka görevler de var. Hiç biri de olmayabilir. Ama biz partide vekil değilken de çalışıyorduk. Bundan sonra da çalışacağız. Bu bir nöbet değişimidir. Bir görev değişimidir. Ben buna saygı duyuyorum. Sayın Başbakanımızın takdiridir.” açıklamasında bulundu.