AK Parti Milletvekili Demir’e tepki

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ)'de bir dönem faaliyet gösteren Halk Bilim Kulübü'nün terör örgütü ile bağlantılı olduğu şeklindeki açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'e üyeler tepki gösterdi.

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, 12 Mart günü Ondokuz Mayıs Üniversitesi hakkında yaptığı açıklamalarda, bir dönem üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Halk Bilim Kulübü’nün “aşırı sol terör örgütünün kurumu” olduğunu, üniversitenin kulübe yaptığı yardımların aslında örgütü yapıldığı şeklindeki açıklamlarına karşı, o dönem kulübe üye olduklarını söyleyen Karadeniz Temel Haklar ve Özgürlükler Derneği üyeleri yaptıkları yazılı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

İstiklal Caddesi İtri Durağı arkasında bulunan dernek binasında açıklama yapan Hüseyin Aktaş, “Bizler, hedef gösterilen Halk Bilim Kulübü üyesi öğrencileriz. Bu iddialara göre, Halk Bilim Kulübü öğrencileri direkt olarak hedef gösterilmekte, AKP-YÖK tartışmalarında kurban seçilmektedir.” dedi.

Dernek sözcüsü Aktaş, “Soruyoruz, bu saltanat kavgasında taht kapmaya çalışanlar neden devrimcileri kendilerine alet etmeye çalışıyorlar. Biz, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bağımsızlık ve demokrasi mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.