AK Parti mitingi için tüm hazırlıklar tamamlandı

AK Parti'nin Zeytinburnu'nda Kazlıçeşme alanında gerçekleştirilecek miting için hazırlıklar tamamlandı.

Adalet ve kalkınma Partisi (AK Parti) tarafından İstanbul Zeytinburnu´nda bulunan Kazlıçeşme alanında gerçekleştirilecek miting için tüm hazırlıklar tamamlandı. Vatandaşların sıcak havaya rağmen erken saatlerden itibaren miting alanına akın ettiği gözlendi.

Saat 17.00´de başlaması planlanan miting için Kazlıçeşme Alanı´nın dört bir yanının AK Parti bayraklarıyla donatıldı. Başbakan Erdoğan´ın konuşma yapacağı Yedikule Zindanları tarafında oluşturulan sahnenin önünde yer kapmak isteyen çok sayıda partili, erken saatte alana geldi. Çocuklarıyla birlikte alana gelen vatandaşlara AK Parti İstanbul İl Başkanlığı pek çok hizmet sunuyor. Bu kapsamda alanın değişik noktalarında seyyar tuvaletler oluşturuldu. 10´dan fazla kamyonla getirilen su ve kaşarlı sandviç, partililere dağıtıldı. Vatandaşları güneşin olumsuz etkisinden korumak amacıyla da binlerce şapka dağıtıldı.

Alanda toplananlara parti flamaları ve Türk bayrakları dağıtıldı. Alan içerisinde oluşturulan AK nokta olarak adlandırılan karavanlar önünde, partiye üye olmak isteyenlerin kaydı alındı. Alanın dört tarafında dev ekranlar kurularak vatandaşların sahnede konuşma yapacakları daha rahat takip etmesi sağlandı.

Emniyet güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı Kazlıçeşme alanına giren herkes tek tek arandı. Mitinge katılacak olan vatandaşların gelişleri devam ediyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi´nin (AK Parti) Zeytinburnu Kazlıçeşme´deki mitingine balıkçılar da büyük ilgi gösterdi. Rumeli Hisarı´ndan hareket eden 25 balıkçı teknesi Kazlıçeşme Meydanı´na gitti.

AK Parti´nin mitingine katılmak için hareket eden balıkçı tekneleri boğazda konvoy oluşturdu. Birbirini takib eden, AK Parti ve Türk bayrakları ile donatılmış teknelerin boğazdan geçişini vatandaşlar da izledi. Bu arada AK Parti bayraklarıyla donatılmış çok sayıda vapurun da Üsküdar ve Kadıköy´den Kazlıçeşme Meydanı´na boğaz güzergahından gittiği görüldü.