AK Parti’den 81 ile 81 kadın vekil

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Selma Kavaf, Kadın Kolları Teşkilatı olarak ''81 İlden 81 Bayan Vekil'' sloganıyla, hedeflerinin her ilden bir kadın milletvekilini Meclise göndermek olduğunu söyledi.

Çanakkale AK Parti kadın kollarını ziyaret eden Kavaf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti Kadın Kolları olarak ”81 İlde 81 Bayan Vekil” kampanyası başlattıklarını belirterek, ”AK Parti olarak 2007 genel seçimlerinde hedefimiz her ilimizden bir kadın milletvekilini TBMM’ye göndermektir. AK Parti olarak en çok kadın vekil seçtiren parti olmayı amaçlıyoruz” dedi.

AK Parti’nin kadınların siyasi hayata katılımını motive ettiğini ifade eden Kavaf, kadın katılımcıların her geçen gün arttığını kaydetti. Kavaf, şöyle konuştu: ”Türkiye genelinde kadın teşkilatlarını ziyaretimiz çerçevesinde kadınların siyasi partilere katılımının her geçen gün arttığını görüyoruz. Şu anda AK Parti Çanakkale merkez teşkilatında 840 kadın üye bulunuyor. Bu katılımlar her geçen gün artıyor. Bu, katılımcı demokrasinin ülkemizde yerleştiğinin ve ülkemizdeki demokrasi standardının yükseldiğinin göstergesidir.”

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu’nun kadın kolları teşkilatının kaldırılması ve kadınların parti içinde aktif görev alması gerektiği açıklamasını da değerlendiren Kavaf, ”AK Parti kuruluşundan itibaren kadınların siyasi hayatta girmesinde büyük çaba harcadı. Parti içinde ana kademelerde de kadınların olduğunu görüyoruz. Ana kademede kadın temsilini arttırmak amacıyla son genel kurulumuzda MKYK’da kadın temsil oranı yüzde 20’den 25’e çıkarıldı. Aynı zamanda kadın kolları teşkilatı olarak da her geçen gün kadın üye sayımız artıyor” dedi.