AK Parti’den Bahçeli’ye cevap

Partisinin 8. Olağan Kongresi'nde AK Parti hükümetine ağır eleştirilerde bulanan MHP lideri Devlet Bahçeli'ye cevap, AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa'dan geldi.

TBMM’de gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyen Eyüp Fatsa, MHP lideri Bahçeli’nin iddialarını tek tek yanıtladı. AB’yi eleştiren Bahçeli’ye AB Ulusal Programı’nı hatırlatarak karşılık veren Eyüp Fatsa, “Devlet Bahçeli’nin sözlerini kabul etmek mümkün değil. Bunun bir çok sebebi var. Bahçeli bir çok iddiada bulunabilir. Ama AB süreci, terör örgütü ele başının yargılanması, cezasının infazı veya F Tipi Cezaevi’ne nakli ile AK Parti’ye yönelttiği yolsuzluk iddialarıyla ilgili açıklama yapmaması gereken lider Sayın Bahçeli’dir. AB Ulusal Programı’nın altında Devlet Bahçeli’nin imzası var. Bu imza kayıtlarda var. Ulusal program da yürürlükteki programdır” dedi.

Eyüp Fatsa, Bahçeli’nin Öcalan’ın F tipi cezaevlerine nakli ile ilgili görüşlerine, de şu cevabı verdi: “F tipi cezaevleri açıldığında Bahçeli Başbakan Yardımcısı idi. Bahçeli bu düşüncesini iktidarda iken hayata geçirebilirdi. Hükümette iken neden terör örgütü liderini F tipi cezaevine nakletmedi? Dönemin MHP Kahramanmaraş Milletvekili Edip Özdaş bu konuda bir yasal düzenleme istediğinde Bahçeli neden milletvekillerine imza attırmadı? İktidara geldiklerinde mutlaka Apo’yu asacaklarını söyledi. Bu konuda halktan kendilerine yetki verilmesini istedi. Ama Bahçeli, AB’ye Apo’nun asılmayacağına dair güvencenin verildiği belgeye imza attı. DSP ve ANAP Genel Başkanları ile birlikte MHP lideri Bahçeli de buna onay verdi.”

BAKANLARI YÜCE DİVAN’DA YARGILANIYOR

MHP lideri Bahçeli’nin AK Parti hükümetine yönelttiği yolsuzluk iddialarını da doğru olmadığına dikkat çeken Fatsa, “Yolsuzluklara gelince Bahçeli’nin içinde bulunduğu hükümetin Başbakan Yardımcısı, bakanları hatta MHP’nin bakanları bugün Yüce Divan’da yargılanmaktadır. Bazı bakanlar ve başbakanlar suç işlediği sabit görüldüğü halde zaman aşımından kurtulmuştur. Kendi bakanları ile süreç devam etmektedir. Bütün bunları kamuoyu çok iyi biliyor. Bu konularda hiç konuşmaması gereken lider Bahçeli’dir. Millete bu döneme yaşattıkları ortada. Bahçeli öyle sanıyor ki aradan birkaç yıl geçti millet bizim yaptıklarımızı unuttu. Milletimize verdiğimiz sözlere gösterdikleri sadakatsizliği milletin unuttuğunu zannediyor. Millet her şeyi biliyor” dedi.