AK Parti’den Ergin’e tam destek

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle, Hatay'da yapılan kamu ihalelerinin neredeyse tamamının AK Parti'lilere verildiği yönündeki haberleri yalanladı.

Sonuna kadar arkasındayız” dedi.
Ak Parti Genel Merkezi’nde bir grup gazeteciye açıklamalarda bulunan Gülle, AK Parti’nin temiz siyaset sloganıyla yola çıktığını ve bu kararlılığının hala devam ettiğini vurguladı. “Yolsuzlukla mücadele etmek ayrı, karalama ve iftiralar ayrı şeylerdir” diyen Gülle, gazetelerde yer alan haberleri maksatlı gördüklerini ifade etti.

İhalelerin özellikle AK Parti’lilere verilmiş gibi bir izlenim verilmesini asla kabul etmeyeceklerini ifade eden Gülle, “Eğer bir usulsüzlük varsa hukuk gereğini yapar.Kaldı ki bu konuda bir soruşturma olmadığı da ortada. Biz gerekirse yargıya her türlü desteği veririz. Parti içinde de gerekli mekanizmaları işletiriz. Ama arkadaşlarımızı karalatmayız” diye konuştu. Gülle, Sadullah Ergin’in haberlerle ilgili olarak dava açacağını da kaydetti.

Gülle, haberlerin gerçek olmadığını bir örnekle açıkladı. Hatay’da Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı 167 ihaleden sadece 12’sini AK Parti’lilerin aldığını ifade eden Gülle, burada bir nufüz kullanmadan bahsetmenin mantıksız olduğunun altını çizdi.