AK Partili Başer’den Kızılay kan bağışı kampanyasına destek

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Kızılay'ın Yozgat'ta başlattığı kan bağışı kampanyasına destek amacıyla partililerle birlikte kan bağışında bulundu.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Kızılay’ın Yozgat’ta başlattığı kan bağışı kampanyasına destek amacıyla partililerle birlikte kan bağışında bulundu.
    Kızılay Yozgat Şubesi’nin, Cumhuriyet Meydanı’nda başlattığı kan bağışı kampanyasına; AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, İl Başkanı Fahri Açıkgöz, İl Başkan Yardımcısı Selim Bacanak ve AK Partili il genel meclis üyeleri kan vererek katkı sağladı.
    Daha önce Kızılay Yozgat Şube Başkanlığı görevini de yürüten Milletvekili Yusuf Başer, kan bağışı konusunda Yozgat halkının Kızılay’a her zaman destek olduğunu ifade etti. Başer, “İnşallah verilen bu kanlar darda kalmış, kana ihtiyaç duyan hastalarımızın ihtiyacını giderir. Kan vermenin insan sağlığına faydalı olduğunu herkes bilmektedir. Bu sebeple ben de halkımızı kan vermeye davet ediyorum. Ayrıca, bu kampanyayı başlatan Kızılay şubemize ve kan vererek destek olan halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
    Kızılay’ın, kurum olarak Yozgat’ta atağa kalktığını ve yatırım yaptığını vurgulayan Başer, “Kızılay, ilimizde son zamanlarda yaptığı çalışmalarla büyük gelişmeler gösterdi. Daha önce kan merkezi açıldı. Geçtiğimiz günlerde kız öğrenci evi, aşevi ve acil yardım afet deposunun temelleri atıldı.” şeklinde konuştu.