AK Partili Çelik : Bölgenin insanı olarak buraları iyi biliriz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Türkiye'yi değiştirip dönüştürme konusunda son derece reformist ve değişimci bir parti olduklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Türkiye’yi değiştirip dönüştürme konusunda son derece reformist ve değişimci bir parti olduklarını söyledi.
AK Parti Gaziantep’te seçim çalışmalarına başladı. Bu kapsamda milletvekili adayları ilk olarak oluşturulan konvoyla şehir turu attı. Vatandaşları selamlayan adaylar, daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda konuşan Gaziantep birinci sıra adayı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, iktidarları döneminde şehrin kabuk değiştirdiğini belirtti. Gaziantep’te yapılacak çok şey olduğunun altını çizen Çelik, “Gaziantep’te yapılacak çok şey var. Dünümüz hatıralarımız, bugün bizim gerçeklerimizdir. Yarın adına ise hayallerimiz var. Gaziantep adına da hayallerimiz var. Bunları peyderpey sizlerle yaptığımız basın toplantılarıyla, düzenleyeceğimiz toplantılarla bunları paylaşacağız. Daha ilk adımda dün sayın başbakanımız da malumunuz bir araya geldik. Hem 550 adayın tanıtımı yapıldı, hem sayın başbakanımız bütün vilayetleri teker teker kabul ederek her vilayetle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bu değerlendirme esnasında başbakanımız da bugüne kadar Gaziantep’in partimize çok büyük bir teveccühte bulunduğunu, bundan dolayı AK Parti’nin Gaziantep’e şükran borçlu olduğunu söyledi. Kendi tabiriyle Gaziantep’e ve Gazianteplilere kucaklar dolusu selamını gönderdi.” dedi.

“DERSİNE İYİ ÇALIŞMIŞ BİR EKİP OLDUĞUMUZA İNANIYORUZ”
Bölge insanı olduklarını ve bölgeyi iyi tanıdıklarını anlatan Çelik, “Sınırlarına mayınlar döşenmiş olan ve bize ilkokuldan itibaren hep ‘Türkiye’nin üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla çevrilidir.’ diye anlatılan ülkede adeta kendi kabuklarımızın içerisine hapsedilmiştik. Bugün artık sınırlar kalktı. Gaziantep dünya ile bütünleşiyor. İhracat rekorları kırıyor. Bu iftihar edilecek bir şeydir. Biz gerek Gaziantep’in sanayi potansiyelini, gerek ticari potansiyelini, tarım potansiyelini, insan unsurunu çok iyi tanıyan, çok iyi tahlil eden ekip olduğumuza inanıyoruz. Dersine iyi çalışmış bir ekip olduğumuza inanıyoruz. İnşallah bu ekip, bu kadro, bugüne kadar sizi mahcup ve pişman etmediği gibi bundan sonra da etmeyecektir.” değerlendirmesinde bulundu.
Kendilerinin halka kendisini kapatan, halkla arasına mesafe koyan bir ekip olmadıklarını dile getiren Çelik, şöyle konuştu: “Biz halkın değerleriyle çatışan, halkın değerlerine savaş açan bir ekip hiç değiliz. Biz bu ülkenin ruh ve mana köküne bağlı muhafazakar demokrat bir partiyiz. Ama biz Türkiye’yi değiştirip dönüştürme konusunda dünyaya taşıma konusunda, dünyayı Türkiye’ye taşıma konusunda, ekmeğimizi büyütme konusunda, ekonomi konusunda, yapılması gereken hamleler konusunda son derece reformist ve değişimci bir partiyiz.”
AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer de konuşmasında, 12 Haziran’da partilerinin ilde oy rekoru kırarak en iyi neticeyi almasını umduklarını belirtti.