AK Partili Erdem: Yerel seçimler öncesi adaylık sürecinde kişiler önemli değil

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, yerel seçimler öncesi adaylık sürecinde kişilerin önemli olmadığını vurguladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, yerel seçimler öncesi adaylık sürecinde kişilerin önemli olmadığını vurguladı.
Erdem, “Bu bir yarış, yarış yapılacak sonunda birisine karar verilecek. İşte adamlık budur ki, kalite budur ki, karar verildikten sonra o karara saygı duyup, bu kararın arkasında durabilmektir.” dedi.

AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı’nın temayül yoklaması için şehre gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem KAFUM Fuar alanında partililere selendi. Oylama öncesi bir konuşma yapan Erdem, adım adım mart ayında yapılacak yerel seçimlere doğru gidildiğini belirtti. Partisinin bundan önce olduğu gibi bu seçimde de geniş katılımlı istişareler yaparak aday belirleme sürecine gittiğini ifade eden Erdem, “AK Parti kararını vermeden önce ortak aklı devreye sokmayı önemsiyor. Biz temayül yoklamalarına 26 Ekim’de başladık. Daha önce kurulmuş olan 16 büyükşehrin belediyelerinde ve ilçelerinde temayül yoklamasını yaptık. Bu günde yeni kurulan büyükşehirlerin temayül yoklaması yapacağız. Önümüzdeki hafta da geriye kalan 51 ilimizde bu yoklamaların aynısını yaparak teşkilatımızın yaklaşımını öğreneceğiz.” diye konuştu.

Aday adaylarının tarihi bir misyonu üstlendiğine dikkat çeken Erdem “Sizler hislerinizle hareket etmeyip aklınızla hareket edeceksiniz. At sahibine göre kişniyor. Bu güne kadar birçok iktidarlar geldi geçti ama ak parti yaptıklarıyla farkını ortaya koydu. Hemen her seçimde oylarımız arttı. İnşallah bu seçimde de sizlerin bize işaret edeceğini ve bizlerin doğru adaylarla halkımızın karşısına çıkacağız ve en iyi neticeyi alacağız.” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin iktidara gelişiyle birlikte Türkiye’de birçok şeyin değiştiğini ve şehirlerin birer marka haline geldiğini vurgulayan Erdem, şöyle konuştu: “Ülkemizde çok şeyler değişti ve gelişti. Şehirlerimizin her birisi bu gün marka haline geldi. Şehirlerimizin dün çözülmez zannedilen birçok problemleri bugün bir bir çözüldü. Hatırlarsınız bir şehirden diğerine ulaşım oldukça zordu. Ama bölünmüş yollarla ulaşım oldukça kolaylaştı. Hava alanlarıyla hava ulaşımını kolaylaştırdık. Artık hızlı trenlerinde gündeme getirmeye başladık. Gelecekte hızlı trenlerle bu ulaşım baka bir alternatifi daha kanamış olacak.”

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Programa AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri; Nevzat Pakdil, Sevde Bayazıt Kaçar, Yıldırım Ramazanoğlu, Sıtkı Güvenç, Mehmet Sağlam, il, ilçe ve ve belde teşkilat üyeleri katıldı.