AK Partili kadınlar Başbakan için sokak ve caddeleri süsledi

AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu Diyarbakır'a yapacağı iki günlük ziyaret için cadde, sokakları süsledi.

AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu Diyarbakır’a yapacağı iki günlük ziyaret için cadde, sokakları süsledi.

Kürtçe ‘Çözüm sürecinin mimarı başbakanımız Diyarbakır’a geliyor’ afişleriyle kentti adeta bir karnaval havasına çeviren AK Partili kadınlar afişlerde kısa süre önce kullanımına izin verilen ‘W’ harfine vurgu yapılıyor. Kürtçe afişte ‘Çözüm sürecinin mimarı başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ bölümü küçük yazılırken, ‘Diyarbakır’a geliyor’ cümlesinin Kürtçesi olan ‘Wê bê Diyabekirê’ cümlesi daha büyük ve dikkat çekici yazılmış.

Büyük bir heyecanla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı beklediklerini söyleyen AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Bakır, Başbakanın gelişini duyduklarında tüm kadın kollarımız yoğun bir çalışma başlattıklarını kaydetti. Bölgede AK Partiye teveccüh olduğunu belirten Bakır, başbakanın çözüm sürecini başlatmasıyla adeta bir devrim yaptığını anlattı. Özellikle bu coğrafyada kadınlar çok acı çektiğini belirten Bakır, barışın ancak kadınlarla sağlanacağını söyledi. Bakır, haftalardır Başbakanın gelişini ile Diyarbakır’ın bütün kapılarını teker teker çalarak kadınları kardeşlik mitingine davet ettiklerini kaydetti.