AK Partili milletvekilleri kamp için uyarıldı

AK Partili milletvekilleri kamp için uyarıldı

AK Parti’nin Kızılcahamam’da yarın başlayacak 6. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı ile ilgili 3 günlük kamp programı ve program boyunca uyulması gereken kurallar, Başbakan Erdoğan imzalı bir yazıyla milletvekillerine dağıtıldı. Yazıda tüm milletvekillerinin kampa katılması istenirken, milletvekilleri basına konuşmamaları konusunda uyarıldı.
Milletvekillerine dağıtılan yazıya göre Asya Termal Tesisleri’ndeki kampa, milletvekilleri, kurucu üyeler ve MKYK üyeleri katılacak. Bakanlar kampa birer şoför ve koruma görevlisi dışında personel getiremeyecek. Kampa ziyaretçi kabul edilmeyecek. Arzu eden milletvekilleri önceden bildirmeleri halinde kampa eş ve bakımı gerektiren çocuklarını da getirebilecekler. Kamptaki toplantılar basına kapalı olacak, uygun zamanlarda sadece parti sözcüsü tarafından basına sözlü veya yazılı açıklama yapılacak. Parti sözcüsü dışında herhangi bir açıklama yapılmayacak.

Yazıda, otel aktivitelerinden yararlanmada veya genel olarak program esnasında kamuoyunun yanlış anlamasına neden olabilecek davranışlarda bulunulmamasına özen gösterilmesi isteniyor. Yazıdaki bu istek, ‘havuza haşema ile girmeyin’ uyarısı olarak yorumlandı.

Kızılcahamam’daki 3 günlük kamp için milletvekilleri yarın öğleden sonradan itibaren Asya Termal Tesisleri’ne yerleşmeye başlayacaklar. Kamp, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumartesi günü basına açık konuşmasıyla resmen başlayacak. Kamp boyunca Başbakan Erdoğan’ın milletvekilleriyle gruplar halinde görüşeceği ifade ediliyor. Muhalif milletvekillerinin eleştirilerini Pazar günü yapılacak “Milletvekillerinin Tespit, İzlenim ve Görüşlerini Aktarması” başlıklı oturumda dile getirmesi bekleniyor.

Öte yandan AK Parti grup yönetimi, CHP’nin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında verdiği gensorunun, 14 Mart Salı Günü TBMM Genel Kurulu’nda yapılacak görüşmesine tüm milletvekillerinin katılmasını istedi. Milletvekillerini uyaran grup yönetimi, milletvekillerinin programlarını gensoruya göre ayarlamaları istedi.