‘AK Parti’nin alacağı oy Erdoğan’ın yüreği kadardır’

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, AK Parti'nin haramdan beslenen ve milletin alın terini çarçur eden kirli bir hükümet olduğunu ileri sürdü.

AK Parti’nin iktidarı süresince köylüyü, esnafı, dar gelirliyi, çiftçiyi memuru ve esanafı perişan ettiğini ifade eden Mehmet Ağar, halkın çektiği sıkıntılardan kurtulmanın tek çıkar yolunun milletin hakemliğine başvurularak erken seçime gitmek olduğunu savundu.

Fethiye Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Kırat Şahlanıyor’ mitingine eşi Emel Ağar ile birlikte 1 saat 15 dakika rötarlı gelen Mehmet Ağar, 60 yıldır demokrasi kültürünü sahip partilerinin Demokrat Parti’nin devamı olduğunu ifade etti. İş başındaki iktidarın 57. Hükümet’in beceriksizliği ve ekonomik kriz oluşturmasından istifade ederek 3 Kasım 2002 seçimlerinde tek başına geldiğini dile getiren Ağar, halkın AK Parti hükümetine tek başına verdiği yetkiyi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın millet namına kullanamadığını belirtti.

“ERDOĞAN, YÜREĞİ YETİYORSA SANDIĞI HALKIN ÖNÜNE GETİRSİN”

Ağar, “Bu hükümetin ekonomi görüşü haramı mübah gören anlayış. Esnafın, köylünün, işçi ve çiftçinin alınterini çarpur ettiği için iktidar mekruh olmuştur. Fethiye’den sesleniyorum cumhuriyet tarihinin en çekingen ve beceriksiz hükümet bu hükümettir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yüreği yetiyorsa sandığı halkın önüne getirsin. Yapılacak ilk seçimde AK Parti’nin alacağı oy oranı Başbakan Erdoğan’ın yüreği kadardır. Bu hükümet çoğu konularda kendi halkından alacağı desteği ABD ve başka ülkelerden beklemektedir. İktidarların bir tek muhatabı olmalıdır; o da, millettir.” dedi.

Son günlerde yurt genelinde terör olaylarının arttığına ve bunu da Başbakan Erdoğan’ın Dıyarbakır gezisinde verdiği mesaja bağlayan Ağar, AK Parti’nin ‘sıfır terörle’ iktidarı devraldıkları süre içinde 90 polis ve askerin şehit düştüğü söyledi. Konuşmasında hükümetin icraatlarını topa tutan Ağar, iktidarın tarım ve hayvancılık politikasını yanlış bularak çiftçinin geçen yıl 350 YTL’den sattığı buğdayı, bu sene 220 YTL’ye elden çıkaramadığını anlattı.

Ağar, “Yapılacak ilk seçimde DYP tek başına iktidara gelecek. Tek başına iktidar olupta muktedir olmayanlardan hesap soracak. Helal kazanç ve alın terinin para kazanmanın önünü açacağız.” diye konuştu.

Konuşmasının bitimine doğru şair Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Sakarya’ şiirini okuyarak, şiirde şairin iki oluktan bahsettiğini ve bu oluklardan birinden ‘kir’ diğerinden ‘nur’ aktığını söyleyen Ağar, kir akanın iktidarın, nur akan ise DYP olacağını savundu.