‘AK Parti’nin anketi yalan!

ISPARTA - CHP Isparta Milletvekili Mevlüt Coskuner, Isparta Belediye Baskani Hasan Balaman'in AK Parti'nin anketinden yüzde 60 olumlu sonuç almasinin gerçegi yansitmadigini savundu.

CHP Milletvekili Coskuner, partilerinin anket çalismasi içerisinde yer almamasinin büyük bir hata oldugunu, bu sebeple anketin sonuçlarinin gerçegi yansitmadigini dile getirdi. AK Parti’nin sürekli oy kaybettigini ileri süren Coskuner, Isparta’da ise Hasan Balaman’in kendisini gerçek olmayan anketlerle kurtarmaya çalistigini savundu.

Ankette “Bugün seçim olsa Isparta Belediye Baskani Hasan Balaman’a oy verir misiniz?” sorusuna yüzde 60 evet denildiginin iddia edildigini belirten Coskuner, anketin 513 kisiye degil, 2 bin kisiye yapildigini ve sadece 250 kisinin olumlu cevap verdigini savundu. Bunun da toplama oraninin yüzde 9’lara denk geldigini bildiren Coskuner, ‘Bugün seçim olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?’ sorusuna AK Parti diyenlerin oraninin ise baskan Balaman’in iddiasina göre yüzde 64 oldugunu söyleyerek, “Halbuki AKP’nin bir süre önce Isparta’da yaptirdigi bir ankette çikan sonuçlarla arada uçurum bulunmaktadir.” dedi.

“Yalan yanlis yapilan bu anketlerle, kimse Ispartalilari kandirmaya çalismasin.” diyen Coskuner, “Hasan Balaman’in gücü CHP’yi ölçmeye yetmez. Bugüne kadar devleti kuran Cumhuriyet Halk Partisi’ni emperyalist güçlerin yerli isbirlikçileri bile bitirememistir, kaldi ki, Hasan Balaman bitirsin.” diye konustu.

Kendisinin bu tür bir anketten hiçbir korkusunun bulunmadigina isaret eden Coskuner, Isparta kamuoyunun sehrin menfaatlerini nasil canla basla korumaya çalistigini takdir ettigini söyledi. Coskuner, asil korkusunun Balaman’in pomza madenine gözünü dikmesi oldugunu iddia ederek, “Bir sirketin pomza için teklif ettigi yaklasik 10 milyon dolarlik rakama Hasan Balaman’in istahla baktigi duyumlarim arasindadir. Bu konuda da Ispartali uyanik davranmali ve pomzanin peskes çekilmesine izin vermemelidir.” seklinde konustu.