AK Parti’nin Muğla kongresinde yumruklar konuştu

AK Parti Muğla Merkez İlçe 2. Olağan Kongresi yapıldı.

Mevcut Başkan Tülin Şahin’in aday olmadığı ve Celal Karakaş ve İlyas Yolcu’nun yarıştığı 429 delegeli kongrede, 387 oyun 206’sını alan İlyas Yolcu, AK Parti Muğla Merkez İlçe Başkanı seçildi. Diğer aday Celal Karakaş ise 177 oy alabildi. Seçimin ardından her iki aday da el ele delegeyi selamlarken, birlik beraberlik görüntüleri sergiledi.

Karakaş’ı destekleyenlerden bir kişi, Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu’nun diğer aday İlyas Yolcu’nun yanında oturmasına sinirlenerek, “İl başkanı ve milletvekilinin destek verdiği aday kazandı. Bu nasıl bir demokrasi? İnsanları korkuttunuz. Bu nasıl bir Adalet Kalkınma Partisi’dir. Böyle adalet, kalkınma olmaz olsun. Bir partide milletvekili adayın yanında oturmaz” diyerek ortamın gerilmesine sebep oldu.

Bunun üzerine İl Genel Meclisi Başkanı Çağrı Alper, Celal Karakaş’a “Adamlarını sustur.” diye tepki gösterdi. Seçimi kaybeden Celal Karakaş, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Çağrı Alper’e yumruk attı. Ağzı kanayan Çağrı Alper de Karakaş’a cevap verince kongre salonu savaş alanına döndü. Celal Karakaş ve ekibinin, il başkanı ve il genel meclisi başkanına seçimi kazanan İlyas Yolcu’yu desteklediği için tepki gösterdiği bildirildi. Olaylar, polisin salonu boşaltmasıyla sokağa döküldü. Polis 2 kişiyi gözaltına alırken, cadde ortasında trafik bir süre kapandı. Olay yerine Muğla İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Körpe geldi, polis caddede barikat kurdu.