‘AK Parti’nin tek alternatifi MHP’dir’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin tek alternatifinin olduğunu bununda MHP olduğunu söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümeti eleştiren Devlet Bahçeli ilk seçimde tekrar iktidara geleceklerini iddia etti. Bahçeli şöyle konuştu:

“Bu cumhuriyetin kuruluşunun temelinde milliyetçilik yatar. 86. yılını kutlayacağımız Cumhuriyet tarihinde 59 hükümet iktidar olmuştur; ancak 60. hükümet MHP olacaktır. Ülkücüler oyuna gelmeyecek ve tahriklere kapılmayacaktır. Biz boynumuza ip geçse bile tahriklere kapılmak yerine halka gitmeyi tercih ederiz”

Başbakan Erdoğan’ın vatandaşı azarlamasını sert bir dille eleştiren Bahçeli “Seni iktidar yapan bu millete al ananı git demeye hakkın yok. Yarın azarladığın iradeye mahkum olacaksın. O irade yarın seni nereye gönderecek şimdiden kestiremezsin. Türkiye’de kalacağından emin değilim oğlun kızın gibi Amerika’ya mı gideceksin? İktidar olmak kibirlenmek değildir. İktidar olmak halkı azarlamak değildir. Azarlamaya hakkın yok” şeklinde konuştu.

Tek başına iktidar olan hükümetin halka verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini söyleyen Bahçeli, hükümetin her kesimle sorununun olduğunu söyledi. Al kurtul ver kurtul politikaları ile ülkeyi yöneten Ak Parti’nin ülkenin temel değerleri ile sorununun olduğunu söyleyen Bahçeli konuşmasını şöyle devam ettirdi:

“Üç yıllık süre incelendiğinde büyük tahribatlar oldu. Üniter yapıda, milli kimlikte, kültürde, milli devlet anlayışı ve cumhuriyetin temel ilkelerinde vardır. Dış politika iflas etmiştir. Şemdinli de ülkeyi bölmeye yeltenenlere cesaret verilmiştir. Barzani denen bir adam daha düne kadar rica minnetle ülkeye girerken şimdi kırmızı halılarla karşılanmaktadır. Başbakan birkaç kişinin ve aydının sözüyle Diyarbakır’a gitmiş ve Türkiye’de Kürt sorunu var demiştir. Bunu söylediğinden itibaren Başbakanın boğazına bir el sarıldı. Bu el PKK elidir. Bu sorunu demokratik ortamda çözeceğim demiştir. O bölgede mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerinden hesap sorulma gibi bir yanlışın içine düşülmüştür. Şemdinli’de hesap sorulması gereken insanlar dururken mücadele veren silahlı kuvvetlerden hesap sorulmuştur. Bunların adına Şemdinli denilmiştir.”

Yapılan konuşmaların ardından il başkanlığı seçimine geçildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmanın ardından Kastamonu’dan ayrıldı.