Akaryakıt deposu 4 can aldı

Olay, Van-Hakkari Karayolu'nun 40'ıncı kilometresinde bulunan Zernek Barajı yakınlarındaki İleri Benzin istasyonunda meydana geldi.

Benzin istasyonundaki 30 yaşındaki Bayram Acar ile 26 yaşındaki Süleyman Ertürk, saat 22.30 sıralarında temizlemek üzere yere gömülü akaryakıt deposunun içerisine girdi. Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen Acar ve Ertürk’ten haber alınamayınca, benzin istasyonu sahipleri olan 22 yaşındaki Fatih ve 24 yaşındaki Baki İleri kardeşler de işçilerine bakmak üzere depoya indi. Depo içerisindeki gazdan zehirlenen İleri kardeşler ile işçi olarak çalışan Acar ve Ertürk olay yerinde hayatını kaybetti.

Olay sırasında benzin istasyonunda bulunan ve durumdan şüphelenen Süleyman Ertürk’ün kardeşi Kasım Ertürk ile arkadaşı Şükrüllah Kasap da depoya inerek içeri baktıklarında korkunç manzarayla karşılaştı. Ağır kokuyu fark eden Kasım Ertürk ve Şükrullah Kasap, dışarı çıkarak kurtulurken çevredeki vatandaşlar tarafından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Jandarma ekipleri, alınan tedbirlerden sonra ölen İleri kardeşler ile Bayram Acar ve Süleyman Ertürk’ü bulundukları depodan çıkartırken, olayın duyulmasından sonra benzin istasyonuna gelen yakınları ise sinir kirizleri geçirdi.