Akçaabat sıkıntıyı aştı

Akçaabat Sebatspor Genel Kaptanı Ömer Tayyar Usman, takımdaki tüm oyuncuların durumlarından memnun olduğunu söyledi.

“İlk yarı sıkıntılarla boğuştuk”

Usman, sezonun ilk devresindeki ekonomik sorunlar nedeniyle takımdaki oyuncuların da zor günler geçirdiğini belirterek, ”Yeni yönetimden sonra bu sorunlar çözüldü. Devre arasında söz verdiğimiz gibi 450 bin YTL ödeme yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“Sözler yerine getirilmedi”

İlk yarıda birçok oyuncularının kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmediğini gerekçe göstererek takımdan ayrılmayı düşündüğünü ifade eden Usman, ”Bunlardan bazıları sözleşmelerini bile fesh etmişlerdi. Şimdi artık tüm oyuncular, durumlarından memnun. Kimsenin gitmeye niyeti yok. Yapacağımız transferlere göre bazı genç arkadaşlarımızı kendilerini yetiştirmeleri için bölgemizdeki takımlara verebiliriz. Fakat şu an için kimin gidip kimin kalacağı belli değil. Hocanın yönetime vereceği rapora göre hareket edeceğiz” diye konuştu.

“Sıkıntılar geride kaldı”

Geçmiş yönetimden sadece kendisinin şu anki yönetimde yer aldığını da belirten Usman, şöyle konuştu: ”Geçmiş yönetimde ben de vardım. Hem o zamanki başkan hem de yönetim Sebatspor için bir şeyler yapmak için yola çıkmıştık. Aksilikler olunca başarılı olamadık. Çok zor günler yaşadık. Futbolculara verdiğimiz sözleri yerine getiremediğimiz için yüzlerine bakamadığım zamanlar olmuştur, şimdi o günleri aştık.” Bu arada kırmızı-beyazlıların Trabzonspor’un eski oyuncusu Osman Özköylü’yü transfer etmek için girişimlerini sürdürdüğü bildirildi.