Akçay’ın proje partneri belediye başkanı hayatını kaybetti

Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Akçay Belde Belediyesi'nin Avrupa Birliği Sınır Ötesi İşbirliği Programı'nda proje partneri olan Yunanistan'ın Midilli Adası Petra Belediye Başkanı Pavlis Styillainos, geçirdiği ani kanama sonucu hayatını kaybetti.

Tüm ada halkına başsağlığı dileklerimizi sunduk.” dedi.
Akçay Belediyesi’nin Avrupa Birliği Sınır Ötesi İşbirliği Programı’nda proje partneri olan ve Yunanistan Ege Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini de yürüten Midilli’nin Petra Belediye Başkanı Pavlis Styillainos, geçirdiği ani kanama sonucu hayatını kaybetti. Kanser tedavisi gören Styillainos’un ölümünün kanser hastalığı ile ilgili olmadığı, makamında çalışırken aniden rahatsızlandığı ve kaldırıldığı hastanede geçirdiği kanama sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.

Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, Pavlis Styillainos ile kısa zamanda iyi ilişkiler kurduklarını ve Avrupa Birliği’nin Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında proje partneri olduklarını belirterek, “Dostumuzu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kardeş kent olmaya hazırlandığımız Petra halkına ve tüm ada halkına başsağlığı dileklerimizi sunduk.” dedi.

Styillainos’un perşembe günü Midilli Serapis Kilisesi’nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Styillainos, en son Akçay Deniz Hudut Kapısı’nın açılışında Akçay’ı ziyaret etmişti.