Akdağ: ‘Hızınızı kesmeyin’

Erzurum’da düzenlenen Seçim İşleri Bölge Eğitim Semineri’ne katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, partililerden yaklaşan seçim öncesi hız kesmemelerini istedi.

Bakan Akdağ, AK Parti hükümetine 2002’de milletin ciddi bir sorumluluk verdiğini, bu nedenle halka olan borçlarını ödemek zorunda olduklarını söyledi. Siyaseti menfaat için yapmadıklarını kaydeden Akdağ, bu nedenle miletin maddi ve manevi desteğini arkadalarında göreceklerine inandığını ifade etti. Partililerden geldikleri düzlükte ayaklarını yerden kesmemelerini ve rehavete kapılmamalarını isteyen Bakan Akdağ, kendi başarısızlıklarını örtmek isteyenlerin erken seçim istediğini savundu. Akdağ, “Yıpranmış olsaydık, bu anlamdaki taleplerine cevap verirdik. Ama gördük ki her şey iyiye gidiyor, ülkede istikrar var, 5. yıla da devam ediyoruz. Bir yandan da disiplinli bir şekilde zamanındaki seçime hazırlanıyoruz’’ dedi.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin, kalkınmada en fazla ihtimama layık bölge konumunda olduğunu savunan Akdağ, Ağrı, Kars, Erzincan, Muş ve Ardahan gibi illerde yıllardır beklenen ve bitirilemeyen hastane ve sağlık kuruluşlarının tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunulduğunu anlattı. Bakan Akdağ, doktor ve sağlık personeli açısından da bu bölgelerin takviye edildiğini sözlerine ekledi.