Akdağmadeni Sevenler Derneği köylerde aşure dağıttı

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde faaliyetini sürdüren Sevenler Derneği tarafından ilçeye bağlı köylerde vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde faaliyetini sürdüren Sevenler Derneği tarafından ilçeye bağlı köylerde vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Dernek başkanı Cengiz Gözalan, Muharrem ayı dolayısıyla ilçeye bağlı köylerde vatandaşlara aşure ikramında bulunduklarını belirterek, bu istisna günlerin birlik beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğini söyledi.

Gözalan, “Hicri takvim yılının birinci ayı Muharrem ayının 10. günü olan bu mübarek günde alevi ve diğer köylerimizi ziyaret ederek vatandaşlara aşure ikramında bulunduk. Dernek olarak bu günümüzü böyle bir etkinlikle kutlamak istedik. İnşallah bundan sonrada bu tür etkinliklerimiz devam eder. Bu vesile ile bu günün tüm insanlığa kardeşlik, huzur, sevgi getirmesini diliyorum.” dedi.

Veziralan köyü Muhtarı Nihat Koç’ta Matem ayı olan Muharrem ayında kendilerini unutmayarak ziyaret eden Akdağmadeni Sevenler Derneği’ne teşekkür ederek, dünyada barış huzur ve kardeşlik ortamının hakim olması dileğinde bulundu.