Akdenizli kadın denizciler Türkiye’ye geliyor

Dünyadaki kadın denizcileri çatısı altında toplayan WISTA'nın Türkiye şubesi, Mayıs ayında Akdenizli Kadın Denizcileri İstanbul'da misafir edecek.

Dünyadaki kadın denizcileri çatısı altında toplayan WISTA’nın Türkiye şubesi, Mayıs ayında Akdenizli Kadın Denizcileri İstanbul’da misafir edecek.

Dünyadaki kadın denizcileri çatısı altında toplayan WISTA’nın Türkiye oluşumu, 2009 yılında 20 kadar Türk kadın denizcinin katılımı ile kuruldu ve şu an 48 üyesi mevcut.
Akdeniz’de denizcilik sektöründe çeşitli görevlerde bulunan 50’yi aşkın kadın denizci WISTA Türkiye’nin misafiri olarak, 13-14 Mayıs’ta İstanbul’a gelecek.
WISTA Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı bu organizasyon için derneğin 48 kadın üyesi birçok ayrıntıyı değerlendirerek hassasiyetle çalışıyor. Bu organizasyon içinde birçok konuşmacının yer alacağı seminer yer alacak. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güldem Cerit, Gemi Brokerları Derneği Başkan Yardımcısı Bahadır Tonguç, WISTA İsveç eski Başkanı BeritBlomqvist seminere konuşmacı olarak katılacak isimlerden bazıları.
Ayrıca, WISTA Türkiye üyeleri kadın titizliği ile Türk misafirperverliğini konuklarına sergilemeyi hedefliyor. Bu nedenle seminer sonrası İstanbul’un en gözde yerlerinde geziler düzenlenecek. Bu geziler içinde en önemli yeri Kapalıçarşı oluşturuyor. WistaMedKonferansı katılımcıları burada eğlenceli bir alışveriş turu yapacaklar.