AKFOD Konya’da Aksaray’ı temsil etti

Aksaray Fotoğrafçılar Derneği 'AKFOD) Konya'da düzenlenen Bölgesel Ulaştırma Çalıştayı'n da Aksaray'ı fotoğraflarla temsil etti.

Aksaray Fotoğrafçılar Derneği ‘AKFOD) Konya’da düzenlenen Bölgesel Ulaştırma Çalıştayı’n da Aksaray’ı fotoğraflarla temsil etti. Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arşivinde yer alan tarihi nitelikteki Aksaray Fotoğraflar ve AKFOD arşivinde yer alan güncel fotoğraflarla Aksaray temsil edildi.

KOP (Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı bünyesinde, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’na bağlı AKFOD, UFAD, KONFAD, ANFAD, KAFSİD gibi fotoğrafçı derneklerinin katkılarıyla hazırlanan ‘Geçmişten Günümüze Ulaşım, Kağnı’dan Hızlı Tren’e konulu fotoğraf sergisinin açılışı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş tarafından gerçekleştirildi.

Sergide, AKFOD Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Zengin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahri Tunç, Üyeler Zeki Seferoğlu, Onur Köksal ve Cihat Atçeken’e ait fotoğraflar sergileniyor. Sergi 1 ay kadar KOP İdaresi Sergi salonunda sanatseverler ile buluşmaya devam edecek.

AKFOD Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Zengin yaptığı açıklamada, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve KOP İdaresi Başkanlığı ile yapılan bölgesel bir sergide Aksaray’ı en iyi şekilde temsil ettiklerini belirtti. Fotoğrafın haber değerinin yanı sıra bir şehrin tanıtılması için çok önemli bir değer olduğunu ve bu değerli uğraşının birçok şeyi değiştirebilecek bir güce sahip olduğunu vurguladı.

AKFOD, Aksaray’da fotoğraf sanatının ve fotoğraf merakının gelişmesi için çalışmalarına devam ediyor. İlerleyen dönemde düzenlenecek olan fotoğraf yarışmaları ve fotoğraf söyleşileri aracılığı ile fotoğraf severlerin her türlü imkânı yakalamasına ortam sağlamayı amaçlıyor.

AKFOD Yönetimi fotoğrafa ilgi duyan her yaştan fotoğraf severi aralarında görmekten büyük mutluluk duyacaklarını belirtti.