Akıl hastaları bile Danimarka’ya öfkeli

Manisa Yörükler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, her yılki aşure dağıtımını bu yıl akıl hastanesinde yaptı.

Aşure yerken kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına, “Danimarka şaşırma, sabrımızı taşırma” sloganı atan akıl hastası bir vatandaş, “Bundan böyle Danimarka’nın bir kaşığını bile kullanmayacağız.” diyerek tepkisini dile getirdi.
Manisa Yörükler Derneği’nin hanım üyeleri tarafından yapılan kazanlar dolusu aşure, bu defa Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki hastalara dağıtıldı. Bahçeye götürülen aşure kazanları Dernek Başkanı Fahrettin Er, Başhekim Ahmet Ayer, hastane çalışanları ve dernek üyeleri tarafından hastalara ikram edildi. Hastalar aşure alabilmek için uzun kuyruklar oluştururken kimi elinde aşure kaseleri bir köşede, kimisi bir ağacın dibinde aşure yemenin keyfini çıkardı.

Yaklaşık 15 gün önce hastaneye gelen İzmirli S.T., Yörükler Derneği’ne teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Aşure dağıtım töreninde en ilginç görüntüyü ise Y.E. oluşturdu. Kendisinin görüntülendiğini farkeden hasta, Danimarka aleyhine slogan atmaya başlayarak şunları söyledi: “Danimarka şaşırma, sabrımızı taşırma. Peygamberimiz aleyhine kimse bir şey yapamaz. Osmanlı İmparatorluğu 650 sene hüküm sürdü, onların kılına bile dokunmadı. Şimdi o günlerin intikamını alıyorlar. Danimarka kafamızı bozmasın, şehitlerimiz ayaklanır, oraya Türk bayrağını diker.”