Akmerkez soyguncuları yakalandı

Akmerkez'i soyan hırsızlık çetesi ele geçirildi.

Akmerkez’in bodrum katında tanınmış markalara ait 4 depodan 1 milyon YTL değerinde giyecek çaldığı öne sürülen 1’i kadın 4 kişilik çete çökertildi. Lüks otomobil hırsızlığı ve gasp suçlarından kaydı olduğu belirtilen şebeke lideri, tekstil atölyesi açmak için kiraladığı binada yakalandı. Şahsın binaya bile çalıntı otomobille geldiği öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbarat çalışması sonucu, Etiler’deki Akmerkez Alışveriş Merkezi’nde 10 gün önce Mavi Jeans, Lacoste, Gant ve New Balans mağazalarının deposunu soyan şahısların yerini tespit etti. Kağıthane Hamidiye Sokak’ta bulunan binaya operasyon düzenleyen polis, çete lideri Yılmaz Kabiloğlu’nu kıskıvrak yakaladı. Kabiloğlu’nun aynı binada tekstil atölyesi açacağı öğrenildi. Kabiloğlu’nun çalınan malları da buradan pazarlayacağı öne sürüdü.

Kabiloğlu’nun ifadelerinden yola çıkan polis, konuyla ilgili 1’i kadın 3 kişiyi daha çeşitli yerlerde yakaladı. Yetkililer, Yılmaz Kabiloğlu’nun lüks otomobil hırsızlığı, gasp ve oto hırsızlığı suçlarından sabıkalı olduğunu söyledi.

Bu arada sözkonusu yerde bulunan ve Kabiloğlu’nun kullandığı öğrenilen X-3 marka cipin de Kadıköy’den çalıntı olduğunu tespit etti. Çalıntı malların tamamının bulunması için çalışmalar devam ediyor.