AKP etüt merkezleri için kime söz verdi?

Meral Akşener, AK Parti'nin etüt merkezleri için birilerine söz verdiğini iddia ediyor.

Dershanelerin kapatılması tartışmasına yönelik bir yorum da Meclis Başkan Vekili Meral Akşener'den geldi. Akşener dershanelerin kapatılması meselesinin, ‘yeni ittifak anlaşmalarının sonucu’ olduğunu ileri sürdü.

“Esas mesele etüt merkezleri için verilen sözdür. Bilinmesi gereken, sözün niçin verildiği ve kime verildiğidir.” iddiasında bulunan Akşener, dershanelerin kapatılmaması gerektiğini söyledi.

Meclis Başkan Vekili Meral Akşener, Milli Eğitim Bakanlığı’nın dershanelerin kapatılmasıyla ilgili vahim taslağı değerlendirirken ilginç iddialarda bulundu. Akşener, her kesimden tepki gelmesine rağmen Bakanlığın bu konuda ısrar etmesini haziran ayında yapılacak ‘cumhurbaşkanlığı seçimi’ne bağladı. Dershanelerin kapatılması meselesinin “yeni ittifak anlaşmalarının sonucu” olduğunu öne süren Akşener, “Esas mesele etüt merkezleri için verilen sözdür. Bilinmesi gereken, sözün niçin verildiği ve kime verildiğidir.” dedi.

28 Şubat sürecindeki dik duruşuyla adını Türk siyaset tarihine yazdıran eski İçişleri Bakanı ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, dershane tartışması konusundaki düşüncelerini sosyal medya üzerinden dile getirdi. Akşener, Twitter hesabından yaptığı değerlendirmede, dershanelerin kapatılmasına karşı çıktı. “Dershanelerin kapatılması hakkında düşüncemi soranlara: Dershaneler kapatılmasın. Bunu yazınca her şey tamam oldu mu?” diye soran Akşener, şunları kaydetti: “Defaatle yazdım, rasyonel, mantıklı, açıklamalarla Tayyip Bey’i kimse ikna edemez. Tayyip Bey için önemli olan ‘oy’dur. Anlaşılıyor ki camianın oyunu cepte görüyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi için yeni ittifak anlaşmalarının sonucudur dershaneler. Dikkat edilmesi gereken kamuoyu araştırma sonuçlarıdır. Bunun yolu da milletin bilgilendirilmesidir. Şu anda Tayyip Bey’in sosyal medya üzerinden yapılan destek mesajları ile ikna edilmesi mümkün görünmüyor. Oyların cepte olmadığına inanması konuyu yeniden değerlendirmesini sağlayabilecektir. Çok ilmi gerekçelerle yapılan açıklamaların nezdinde kıymeti olmayacaktır.”