AKP Hatay’daki ihale iddialarını araştıracak

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Hatay’daki bazı kamu ihaleleri ile ilgili ortaya atılan iddiaların araştırılması için 2 milletvekilini görevlendirdi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin ve Hatay il teşkilatının bazı mensupları hakkında ortaya atılan iddiaların basında gündeme getirildiğini ifade eden Gülle, bu konuda hem Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hem de parti yetkililerinin görüşlerini açıkladığını hatırlattı. Ancak, bu konuda partileri açısından ortaya atılan iddiaların araştırılması gerektiğini kaydeden Gülle, MYK olarak İstanbul Milletvekili Ünal Kacır ile Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz’ı görevlendirdiklerini söyledi.

Bu arada DYP Hatay Milletvekili Mehmet Eraslan, AK Parti Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin’in “hünerli bir manevrayla, alicengiz oyunu içine girdiğini” öne sürdü. Eraslan, Parlamento’da düzenlediği basın toplantısında, Ergin’in Antakya Doğumevi Hastanesi ihalelerinin kime verileceği konusundaki noter tasdikli belgeyle ilgili açıklamalarda bulunmak yerine, kendisi ve ailesini suçlama yoluna gittiğini savundu. Milletvekilliğinden başka işi olmadığını, hakkında açılmış dava veya soruşturma bulunmadığını dile getiren Mehmet Eraslan, “Varsa ispat eden, milletvekilliğinden istifa ederim.” diye konuştu.

Geçen hafta bazı gazetelerde AK Parti Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin’in Hatay’daki kamu ihalelerinin AK Partililere verilmesini sağladığı iddia edilmişti. Ergin de haberlerin şahsını ve partisini yıpratmaya yönelik olduğunu, iddiaların kendisiyle ilgili olmadığını kaydetmişti