AKP ilçe başkanı gözaltında

AK Parti Çüngüş İlçe Başkanı Seçim Akmeşe ile İlçe Özel İdare Müdürü ve 2 mühendisin yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla gözaltına alındığını bildirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), AK Parti Çüngüş İlçe Başkanı, İlçe Özel İdare Müdürü ve 2 mühendisin yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla gözaltına alındığını açıkladı.

CHP Diyarbakır İl Başkanı Medeni Öz, kentteki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında AK Parti yolsuzluklarının olduğunu iddia ederek konunun yetkili mercilerce araştırılmasını istedi. Ali Dibo vakalarının; Çorum, Hatay, Samsun ve Ankara’dan sonra Diyarbakır’a da sıçradığını ileri süren başkan Öz, AK Parti Çüngüş İlçe Başkanı Seçim Akmeşe, İlçe Özel İdare Müdürü ve 2 mühendisin yolsuzluk, usulsüzlük, rüşvet ve mazot kaçakçılığı iddiaları nedeniyle polis tarafından dün gece gözaltına alındığını söyledi.

Diyarbakır’da “AK Parti kadrolaşması” sonucu tüm kamu kurum ve kuruluşlarında büyük yolsuzluklar yaşandığını iddia eden Öz, “Bunların araştırılması gerekiyor. Her alanda inceleme yapılsa bunların örneklerini göreceğiz. Diyarbakır Devlet Hastanesi’nde de son 1 yıldır ihalelerde yolsuzluk yapılıyor. Müfettiş talep etmemize rağmen bir yıldır müfettiş gelmedi. Buradaki ihaleleri kim yapmış ve kimler almıştır, bu ihalelerin arkasında siyasetçinin kimliği nedir? Kamuoyu bu soruların cevabını beklemektedir.” diye konuştu.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahman Kurt ise Çüngüş İlçe Başkanı Seçim Akmeşe’nin “ihaleye fesat karıştırmak” iddiasıyla gözaltına alındığını doğrulayarak, “Biz de bu konuyu araştırdık. Vali beyle görüştük. Kendileri bize durumu iletti. İhaleye fesat karıştırmak suçundan gözaltına alınanlar var. Emniyette ifadeleri alınıyor. Soruşturma halen devam ediyor. Biz bu konuda çok hassasız. Soruşturma sonucu bir suç ortaya çıkarsa gereği neyse kesinlikle yapılacak. Yolsuzluğu kim yaparsa yapsın, gerekli cezayı görecektir. Kimsenin bundan kuşkusu olmasın.” dedi.