Akpınar: Köy okulları ihtiyacı karşılayacak düzeyde

Sivas Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Güney, Çongar ve Gazibey köylerini ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Sivas Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Güney, Çongar ve Gazibey köylerini ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Akpınar, okulların bölgenin ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğunu söyledi.

Köy muhtarlarını ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, köylülerle sohbet ederek taleplerini dinledi. Ayrıca köylerdeki okulların öğrenci sayılarını, eğitim-öğretimdeki son durumlarını değerlendirdi.

Yeni yapılan 18 derslikli Güney köyü ve 3 derslikli Gazibey köyü okul binalarını inceleyen Akpınar, köylerde çok başarılı öğrenci bulunduğuna ve daha güzel ortamlarda eğitim-öğretimlerine devam etmelerinin kendilerinin sorumluluğunda olduğuna işaret ederek, “Okullarımız bölgenin ihtiyacını şuan karşılayacak düzeydedir. Tabi ki bu okullarımızla beraber diğer köylerimizde de fiziki kapasitenin geliştirilmesi, öğrenci ve velilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında çalışmalarımız sürekli devam etmektedir.” şeklinde konuştu.

Akpınar, bununla birlikte okul idarecilerine kalite ve başarının artırılması konusunda tavsiyelerde bulundu. Ziyaretlerde Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Kaya da hazır bulundu.