AKP’li belediyeye haciz geldi

ÇORUM'un Dodurga İlçesi'ne bağlı Alpagut Belde Belediyesi'nin gelirleri, borçlarından dolayı haczedildi.

Dodurga İlçesi’ne bağlı Alpagut Belde Belediyesi, Mal Müdürlüğü’ne olan borcunu ödeyemeyince haciz ile karşı karşıya kaldı. Daha önce borç nedeniyle, ödeneklerinin yüzde 40’ının kesilmesi yoluyla yeni bir yapılandırmaya gittiklerini dile getiren Başkan Güçlü, buna rağmen borçlarını ödeyemediklerini ve gelirlerine haciz konulduğunu söyledi. Bin 500 nüfuslu beldede 18 kişinin belediyede çalıştığını belirten Başkan Güçlü, Mal Müdürlüğü’ne olan borçların detayı konusunda bilgi vermeyerek, “Dodurga Mal Müdürlüğünün 2005- 2006 döneminden, belediyeden maaş stopajı alacağı vardı.

Biz bu borcu yapılandırdık ve aylık taksitler halinde ödüyorduk. Ancak son aylarda İller Bankası ndan aldığımız payın yüzde 40 oranında kesilmesi sonucu Ekim ayı taksitini ödeyemedik. İller Bankası’ndan hesabımıza 14 bin YTL yatırılması gerekirken, 8 bin YTL gönderilmesi bizi zor durumda bıraktı. Mal Müdürlüğü de tüm alacaklarımıza haciz koydu. Artık çok fazla da konuşacak ve söyleyecek birşey bulamıyorum” dedi.

Kendisinin de belediye başkanı olarak maaş alamadığını ifade eden Mustafa Güçlü, borç batağında yüzdüklerini ve bu nedenle beldeye yatırım yapamadıklarını, sadece rutin temizlik işleri yaptıklarını kaydetti. AKP’li bir belediye başkanı olarak sorunun bir an önce çözümlenmesini isteyen Güçlü, hükümetten destek beklediklerini belirterek, “Belediyeler zaten kıt imkanlarla vatandaşlara hizmet ediyor. Personelin maaşlarının üçte birini ödeyebildik. Ne yapacağımızı şaşırdık” diye konuştu