AKP’li Bozdağ ilk kez seçim tarihi verdi

Mustafa Karaalioğlu’nun sunduğu tartışma programı. Prof. Dr. Serap Yazıcı, AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ, Gazeteci Avni Doğan ve Yalçın Doğan katıldı. Bozdağ programda ilk kez seçim tarihini telaffuz etti.

Yakup Bulut’un haberi

Bekir Bozdağ, seçim tarihi hakkında net konuştu. Genel seçimlerin 17 Temmuz 2001’de yapılacağını hatırlatan Bozdağ, “Türkiye’de seçim, yasal prosedüründe işleyecek ve olması gereken tarihte olacaktır” dedi

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, erken seçim söylentilerine son noktayı koydu. Seçimlerin zamanında yapılacağını ifade eden Bozdağ, “Yasal prosedür işleyecek. Seçim 17 Temmuz 2011’de yapılacak” diye konuştu.

BEKLENEN AÇIKLAMA BOZDAĞ’DAN

star gazetesi Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu’nun kanal 24’teki programı Açık Görüş’ün bu haftaki konusu Anayasa değişikliği paketiydi. Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serap Yazıcı, Radikal gazetesi Yazarı Avni Özgürel ve Hürriyet gazetesi Yazarı Yalçın Doğan’ın da katıldığı programda söz alan AK Partili Bekir Bozdağ, erken seçimle ilgili tartışmalara noktayı koydu.

YASAL OLARAK UYGUN DÜŞEN TARİH

“Erken seçim yapılmalı mı, yapılmamalı mı? AK Parti’nin bu konudaki tutumu ne olacak?” sorularının gündemde olduğu son dönemde, beklenen açıklamayı yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye’de seçim, yasal prosedüründe işleyecek ve olması gereken tarihte olacaktır. Bu tarihte 2011 yılının Temmuz ayına denk geliyor.

Takvime baktığımızda da yasal olarak uygun düşen tarih 17 Temmuz 2011 oluyor. Bu seçimin olağan ve beklenen takvimidir. Olağandışı bir durum söz konusu değil. Seçim daha önce de açıkladığımız gibi” diye konuştu.

CHP STATÜKONUN PARTİSİ

Programın konukları arasında yer alan Hürriyet gazetesi köşe yazarlarından Yalçın Doğan da anayasa değişikliğiyle ilgili siyasi partiler arasında yaşanan tartışmalara değindi. AK Parti’nin anayasa değişiklik paketine geçici 15. maddenin kaldırılması dışında destek vermeyeceğini açıklayan CHP’yi eleştiren Doğan, “CHP statükonun partisi” dedi.

STAR