AKP’li milletvekili disiplin kuruluna sevkedildi

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak, kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak AK Parti Müşterek Disiplin Kurulu'na sevkedildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün akşam toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Başbakan Erdoğan’ı hedef alan açıklamalarda bulunan Mahmut Koçak’ın durumunu ele aldı. AK Parti’nin muhalif milletvekillerinden biri olarak gösterilen Mahmut Koçak için disiplin mekanizmasının işletilmesine karar verildi. Koçak’ın tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle Müşterek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine karar verildi.

Disiplin Kurulu’na sevk işleminin tedbirli olarak yapılması nedeniyle hakkında kesin karar verilinceye kadar Mahmut Koçak, partinin hiçbir faaliyetine ve toplantısına katılamayacak. Mahmut Koçak’ın, parti tüzüğünün, “Partinin tüzük ve programına aykırı eylem ve işlemlerde bulunmak” şeklindeki maddesi uyarınca Müşterek Disiplin Kurulu’na sevkedildiği öğrenildi.

Mahmut Koçak, bu hafta sonu Cumhuriyet gazetesine verdiği ropörtajda, Başbakan Erdoğan’ın uzun süredir gergin olduğunu ve fevri davrandığını ifade etmişti. Koçak, Başbakan Erdoğan için, “Kasımpaşalı kültürüyle yetişmiş olabilir. Ama her seferinde o şekilde davranması olmuyor” diye konuşmuştu.