AKPM Başkanı Çavuşoğlu yarın Tunus’a gidiyor

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AKPM Başkanlık Komitesi üyeleri ile birlikte 20-22 Nisan tarihleri arasında Tunus'a ziyaret gerçekleştirecek.

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AKPM Başkanlık Komitesi üyeleri ile birlikte 20-22 Nisan tarihleri arasında Tunus’a ziyaret gerçekleştirecek. AKPM’de bulunan siyasi partilerin grup başkanlarından oluşan AKPM Başkanlık Komitesi üyelerinin katılımı ve Mevlüt Çavuşoğlu’nun Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek olan ziyarette; Tunus’daki demokratik dönüşüm sürecine AKPM’nin katkılarının tespit edilmesi amaçlanıyor.

Ziyaret sırasında heyet, Tunus Geçici Cumhurbaşkanı Fuad Mebazaa, Başbakan Béji Caïd Essebsi, Dışişleri Bakanı Mohamed Mouldi Kefi ile görüşmelerde bulunacak. Mevlüt Çavuşoğlu ve AKPM Başkanlık Komitesi üyelerinden oluşan heyetin, ülkede yaşanan devrime ilişkin olayları araştıran tahkikat komisyonu başkanı, siyasi reform ve demokratik dönüşüm komisyonu başkanı ve üyeleri ile sivil toplum örgütü temsilcileriyle de bir araya gelmesi bekleniyor.