AKP’yi bölücüler istiyor!

MHP lideri Bahçeli, AKP'yi bölücüler ile rantiyecilerin istediğini savundu!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin kısır çekişme ve cepheleşmelerle vakit kaybettiğini belirterek, “Birileri, istikrar adına AKP’nin devamını istiyor. Kim bunlar? İstikrar adına AKP’yi isteyenler bölücülerdir, yağmacılardır, aşiret reisleridir. AKP adına istikrar isteyen Sevr sevdalıları ve rantiyecilerdir” diye konuştu.

Bir hafta sonra Türk siyasi tarihinin en kritik seçiminin yapılacağını kaydeden Bahçeli, “Bu bir siyasi bir partinin tercih etilmesinin ötesinde, milli bir anlam taşıyacaktır. Sandıkta milletimizin bekası oylanacaktır. Sandıkta Türkiyemizin geleceği belirlenecektir. Türkiye AKP ile eksik kalmış bir tahribatı tamamlayacak ya da kendi geleceği ve azmini tayin edecektir. AKP ile gelen tahrip edilmemiş hiçir milli varlığımız, milli değerimiz kalmamıştır. Türkiye rehin alınmak istenmektedir. Tehlike büyük ve sinsidir. Türkiye AKP ile bükülme noktasına kadar bükülmüştür” dedi.

“Ecdanmızın şanlı tarihinden utanç duyanlar asırlık tarihimizi engel görenler, Türkiyemizi Sevr şartlarına götürmek istemektedir” diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Tehlike her yandandır. Elden çıkarılmak istenen Kıbrıs’ta, soydaşlarımızın katledildiği Kerkük’te, tehlike gözyaşlarına boğulan şehit ocağındadır. Tehlike şiddetin, uyuşturucun kol gezdiği okullardadır. Tehlike mücadele azmini kaybetmek üzere olan tarlalardadır. Tehlike pazarlarda, tehlike yabancı malların istilası ile kapanan fabrikalardadır. Tehlike aş pişmeyen mutfaklardadır. Tehlike, Cumhuriyet’in birikimlerine dayanmış ve yayılmıştır. Bunca tehlikenin yanında asıl tehlike, bizatihi AKP’nin varlığıdır. Konu iyi veya kötü yönetim olmaktan çıkmış, çok farklı noktalara gelmiştir. Devlet ve milletçe yok olma noktasına dayanmıştır. AKP bütün bu gerçeğin ilk ve tek sorumlusudur.”

Meydana toplananlara, “1699 gün önce iktidar olan AKP ile ilgili kanaatlerinizi almak istiyorum” diye seslenen Devlet Bahçeli, “AKP ile sıkıntılarınız ortadan kalktı mı? Yoksulluğunuz ortadan kalktı mı? Yolsuzluklar ortadan kalktı mı? AKP ile bölücük ortadan kalktı mı?” diye sordu.

Huzur kalmadı

Türkiye’de bugün huzur kalmadığını savunan Bahçeli, “İstikrar var mı? Elbette hayır. Gören göz, işiten kulak ve halkın içinde yaşayan herkesin ortak kararı budur. Türkiye AKP ile açlıkla, adaletsizlikle, ahlaksızılık ve asayişsizlikle karşı karşıyadır. Türkiye kısır çekişme ve cepheleşmelerle vakit kaybetmiştir. Birileri bunun adını ‘istikrar’ koymuş, bozuk plan gibi tekrarlayıp durmaktadır” dedi.

Bazılarının AKP’nin devamını istediğini ve adını ‘istikrar’ koyduğunu kaydeden Bahçeli, “Kim bunlar? İstikrar adına AKP’yi isteyenler bölücülerdir, yağmacılardır, aşiret reisleridir. AKP adına istikrar isteyen Sevr sevdalıları ve rantiyecilerdir” diye konuştu.