Akraba arasındaki silahlı çatışma

Uşak'ın Sivaslı ilçesine bağlı Selçikler kasabasında akrabalar arasındaki sarkıntılık kavgası silahlı çatışmaya dönüştü. Olayda bir kişi hayatını kaybederken oğlu yaralandı.

Tartışma büyüyünce H.Y. ve oğlu H.Y., evlerinden aldıkları ruhsatlı av tüfeğiyle Taşkıran ve babası B.T.’ye 4 el ateş etti. Sırtından yaralanan Hüseyin T., Sivaslı Devlet Hastanesi’ne götürülürken yolda vefat etti. Oğlu B.T. ise sağ diz kapağından hafif yaralandı. Sivaslı Devlet Hastanesi’ne götürülen B.T., ayakta tedaviden sonra taburcu edildi.

Zanlılar H.Y., H.Y. ve olay sırasında yardım ettiği öne sürülen C.Y. ise av tüfeğiyle birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Olay yerinde yapılan irncelemede 4 tane boş av tüfeği fişeği ele geçirildi. Zanlıların evinde yapılan aramada ise 26 tane dolu av tüfeği fişeği bulundu. Zanlıların ifadelerinde olay sırasında maktul Hüseyin T. ve oğlu B.T.’nin de silah kullandığını söylemesi üzerine B.T.’nin evinde yapılan aramada bir adet el yapımı ruhsatlı çift kırma av tüfeği ve bir adet kurusıkı tabanca bulunarak el konuldu. El konulan 3 çift kırma av tüfeği, 26 adet dolu av mermisi ve olay yerinde bulunan dört boş kovan, balistik inceleme için Uşak’a gönderildi.

Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.