Akşam yazarı Akinan: Anayasa değişikliği kansız olmaz!

Akşam yazarı Serdar Akinan, anayasa değişikliğinin 'kansız' olmayacağını savundu.

SKYTÜRK’ün genel yayın yönetmeni olan Serdar Akinan Ulusalcı cephenin basındaki önderlerinden biri.. SKY Türk ekranlarını ulusalcı çizgideki yazarlara açarak, AK Parti karşıtı söylemin sözcülüğünü yapıyor..

SERDAR AKİNAN KİMDİR?
SKY Türk televizyonun genel yayın yönetmeni Serdar Akinan, son dönemde özellikle ulusalcı çevrelerde adı ön plana çıkan bir isim. Osman Pamukoğlu’nun Güneydoğu’da görev yaptığı dönemi anlatan ‘Kan Uykusu’ belgeseli ile adını duyurdu. SKY Türk ekranlarını Nihat Genç, Yalçın Küçük gibi marjinal isimlere açtı.
Bugünkü yazısında ‘kanlı devrim’ çağrıları yapan Serdar Akinan kimdir? Akinan, basın çevrelerinde ‘Ulusalcıların Nişantaşı Şubesi’ olarak adlandırılıyor. Genellikle Nişantaşı, Cihangir gibi çevrelerde bulunan Akinan, zaman zaman görüşmelerinde silahını çıkartıp masaya koymasıyla da biliniyor. Karamehmet tarafından SKY Türk televizyonunun başına getirilen Akinan, ‘Beyaz Türkler’ için bir tv kanalı yaratma projesinden, ‘Beyaz Ulusalcılar’ için bir tv kanalı çizgisine kaysa da, sıkı bir ulusalcılık savunuculuğu ve amansız bir AK Parti muhalifliğini kararlı biçimde sürdürüyor.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KANLI OLACAK
Serdar Akinan, bugünkü köşe yazısında da Anayasa Tarihi dersi verdi ve dünyadaki Anayasal süreçlerden örnekler gösterdi. Bir çok ülke anayasasının savaşla ve kanla yazıldığını belirten Akinan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk anayasası olan 1924 Anayasası’nın da koşular gereği savaş ve kanla yazıldığını söyledi. Akinan, kanla yazılan bir anayasanın da kanla değiştirilebileceğini söyleyerek, AK Parti’nin anaysada yapmayı düşündüğü değişikliklere karşı adeta ‘isyan çağrısı’ yaptı.

İşte Akinan’ın anaysa değişikliğinin kanlı olacağını iddia etmesinin kendince sebepleri:

…Şimdi bu işbirlikçi arkadaşlar anayasamızın “laiklik” taşını kaldırıp atıyor.

Ne tarihten, ne felsefeden, ne sosyolojiden ne de laftan anlıyorlar…

ABD ve İngiltere bunlara, “Yürü koçum kim tutar seni…” dedi ya…

Oysa kurucu felsefe ile oynuyorsun…

Kılıç çekiyorsun.

Kime?

88 yıl önce bu toprakları o Müslüman katillerine vermeyenlere…

Müslümanların katilleriyle işbirliği yapan sen değil misin?

Bu adamlar 88 yıl önceki aynı katiller değil mi?

Masalarında hâlâ o haritalar dolaşmıyor mu?

Yanlış yaptınız.

Mertçe; karşımıza çıkarak; “Kemalizmi yıkacağız, manda olacağız…” diyerek ve delikanlı gibi kan dökerek yapmadınız.

Öte mahallenin itlerini arkanıza alıp kaçak güreştiniz.

Şimdi adam seçiyorsunuz… Yanınızda üç tane Neo-İslamcı, dört tane eski solcu aydın… Karşınızda şahsiyetsiz bir muhalefet, üniformalarını hızla epriten bir üst yapı…

O 411 el “gerçekte” kaç kişiyi temsil ediyor? Göreceğiz…

Söz bitmiştir.

Kansız olmaz.

Ben demiyorum… Tarih diyor.