Aksaray Belediye Başkanı Yazgı göreve başladı

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde AK Parti'den seçilen Haluk Şahin Yazgı, görevi Belediye Başkanı Nevzat Palta'dan devraldı.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde AK Parti’den seçilen Haluk Şahin Yazgı, görevi Belediye Başkanı Nevzat Palta’dan devraldı.

Aksaray Belediyesi önünden gerçekleştirilen devir-teslim törenine AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, AK Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, partililer ve belediye çalışanları katıldı.

Devir-teslim töreni öncesi bir konuşma yapan Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, 10 yıl önce çok kötü şartlarda aldıkları belediyeyi bu gün Türkiye’de borcu bulunmayan belediyeler arsında yer aldığını ve çok önemli hizmetler yaptıklarını ifade etti.

Yeni Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise “Bu bir emanet. Bu emaneti hem Rabbim lütfetti hem de vatandaşlarımızın teveccühüyle oldu. Az önce başkanımızdan mührümüzü aldık. Allah razı olsun kendisinden. Her zaman bizim yanımızda olan bizlere ağabeylik yapan değerli büyüğümüzü inşallah bundan sonraki hayatında kendisine başarılar diliyorum. Bundan sonra bizler hem ekibimiz hem de görevimiz olarak her şeye hazırız. Hedefimiz Aksaray’ı marka bir şehir yapmak. Aksaray’ı Türkiye de en iyi şekilde temsil edecek duyuracak hale getirmek. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Ben bu duygu ve düşüncelerle mutluluğumu bir kez daha sizinle paylaştığım için teşekkür etmek istiyorum Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun ” diye konuştu.
Konuşmaların ardından başkanlık makamına geçildi. Burada Belediye Başkanı Nevzat Palta, görevini teslim ettiği yeni Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya başkanlık mührünü teslim etti.