Aksaray’da 46 kilo eroin ele geçirildi

Aksaray'da Belçika plakalı bir otomobile operasyon düzenleyen polis 46 kilo 368 gram eroin ele geçirdi.

Aksaray’da Belçika plakalı bir otomobile operasyon düzenleyen polis 46 kilo 368 gram eroin ele geçirdi.

Operasyon gece yarısı Aksaray-Adana kara yolunda gerçekleştirildi. Aksaray’dan yurt dışına uyuşturucu kaçakçılığı yapılacağı bilgisine ulaşan İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, Belçika plakalı bir otomobili takibe aldı. Yapılan teknik ve fiziksel takibin ardından yeterli delile ulaşan KOM ekipleri Aksaray-Adana kara yolu üzerinde operasyon için düğmeye bastı. A.Y. (53) idaresindeki otomobili durduran polis otomobilde geniş çaplı arama yaptı.

Yapılan aramada aracın arka koltuğu ile bagajı arasına özel olarak yapılmış zula içerisinde doğu illerinden temin edilerek Aksaray üzerinden yurt dışına götürüleceği tespit edilen 90 paket halinde toplam 46 kilo 368 gram eroin maddesi ele geçirildi. Olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen ve Aksaray’da ikamet eden bir şahsın ikametinde, aracın şoförü A.Y. ve yine Aksaray’da ikamet eden B.G. (32) isimli şahıslar gözaltına alındı.

Bu şahıslarla bağlantılı olduğu belirlenen ve Van ilinde ikamet eden bir şahıs ile yurt dışında bulunan bir şahıs olmak üzere toplam 4 şahıs hakkında ‘Uluslararası Uyuşturucu Madde Ticareti’ yapmak suçundan soruşturma başlatıldı. Emniyet, ele geçirilen eroin maddesinin piyasa değerinin yaklaşık 450.000 Euro olduğunu açıkladı.